Aukštaitijos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRokiškis

Šią savaitę festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“

Lietuvos kultūriniu reiškiniu tapęs festivalis laukia svečių ir ištikimų teatro mylėtojų kovo 5-24 d. Rokiškio kultūros centre. Mėnesio trukmės festivalio repertuare – daugiau nei 20 žinomiausių šalies režisierių ir naujausių teatrų pastatymų. Plačiau apie festivalį: http://rokiskiokc.lt/repertuaras.html  

Kovo 12 d., 18.00 val. Valstybinis jaunimo teatras „Vienos miško pasakos“ (N-16)

Režisierė Yana Ross 
Trukmė: 2 val.

Vaidina: Matas Dirginčius, Sergejus Ivanovas, Irmantas Jankaitis, Aleksas Kazanavičius, Janina Matekonytė, Dalia Morozovaitė, Vidas Petkevičius, Aušra Pukelytė, Simonas Storpirštis, Dovilė Šilkaitytė, Paulina Taujanskaitė.

1931 metais parašyto kūrinio centre – eilinių žmonių kasdienybė, persmelkta dramų ir iliuzijų. „Tai istorija apie visuomenės mentalitetą, jos vertybes. Apie viduriniosios klasės santykius, jų įtampas. Mes kuriame adaptaciją, bet esminės pjesės temos – nacionalizmas, kultūrinės tradicijos, veidmainystė – išlieka spektaklio ašimi“, – sako režisierė, pastaraisiais metais statanti spektaklius garsiuose Norvegijos, Islandijos, Lenkijos teatruose.

Kovo 13 d., 18.00 val. Lietuvos Nacionalinis dramos teatras „Durys“ (N-14)

Koncepcijos ir dramaturgijos autorius, režisierius ir choreografas Jo Strømgren

Trukmė: 1 val. 15 min.

Vaidina: Diana Anevičiūtė, Žygimantė Jakštaitė, Augustė Pociūtė, Rytis Saladžius, Rasa Samuolytė, Mantas Stabačinskas, Ugnė Šiaučiūnaitė, Rimantė Valiukaitė.

Durys skiria „čia“ ir „kitur“. Yra labai stiprus įsitikinimas, kad toje kitoje pusėje visad bus kažkas geresnio. Šis tikėjimas verčia žmones judėti. Kažkur Europoje, šalių sienų, kalbų, religijų ir geografinių barjerų padalintoje žemėje, visuomet egzistavo migracijos fenomenas. Žmones visad riboja aplinka – namai, mokykla, darbovietė, šalis, restoranas, kuriame išgalime lankytis, asmuo, kurį mylime ar apsimetame mylį. Priklausyti tam tikrai aplinkai yra nuostabu, ypač jei tavo kaimynas restoranuose lankytis neišgali. Tokie dalykai mus priverčia šypsotis. Tačiau kai vieną dieną kitas kaimynas grįžta namo su kanoja ant mašinos stogo, mes pradedame jaustis apgailėtini. Ir kai kaimyno veide atpažįstame tą šypseną, mes, be abejonės, užsinorime kanojos. Net jei ir labai nemėgstame būti gamtoje.

Kovo 14 d., 18.00 val. Vilniaus Mažasis teatras „Marti“

Režisierė Gabrielė Tuminaitė

Trukmė: 1 val. 50 min. (vienos dalies)

Vaidina: Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Tomas Kliukas, Indrė Patkauskaitė, Tomas Stirna, Rasa Jakučionytė, Jūratė Brogaitė, Vilija Ramanauskaitė, Agnė Kiškytė, Daumantas Ciunis

Teatras pristato kiekvienam nuo mokyklos suolo žinomo kūrinio – Žemaitės „Marčios“ – sceninę versiją. Spektaklio kūrėjai pateikia naują žvilgsnį į stereotipinėmis interpretacijomis apaugusį kūrinį ir jo personažus – Katrę, jos tėvą, Vingių Joną ir kitus. Ar tikrai šiuolaikinis moterų emancipaciją ir lygias galimybes šlovinantis pasaulis stipriai pasikeitė nuo Žemaitės aprašytojo? Spektaklyje atsispindi kūrėjų bandymai suprasti XIX a. vedybų, šeimos, meilės ir laimės sampratas ir palyginti jas su šiuolaikinėmis.

Kovo 16 d., 18.00 val. OKT/Vilniaus miesto teatras „Pamišėlis“

Režisierius Oskaras Koršunovas

Trukmė: 1 val.

Vaidina Eimantas Pakalka

Kaip paprastas tarnautojas, rodos, net nepastebimas žmogus staiga gali tapti visa griaunančia, pavojinga visuomenei jėga? Atsakymas – režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklio „Pamišėlis“ pagal Nikolajaus Gogolio kūrinį premjeroje. Tai pranašiška apysaka, kalbanti apie fašizmo prigimtį, susijusią su noru pertvarkyti pasaulį ir didybės manija. Tai nutiko su didžiaisiais XX amžiaus diktatoriais. Dabar visas pasaulis akivaizdžiai puritoniškėja, viskas norminama, nebegalioja net nekaltumo prezumpcija, tarsi vakarų civilizacijoje vėl ateina tas laikas, kai norima „apsivalyti“. N. Gogolio pranašystės ir tekstų aktualumas šiandien – tiesiog neįtikėtini. Jei XIX amžiuje, kuomet buvo parašytas kūrinys, mintis, jog Prancūzija taps musulmoniška šalimi, galėjo atrodyti kaip visiškas pamišimas, tai šiandien taip nebeatrodo.

Kovo 17 d., 18.00 val. Solo teatras „Lietuviškoji Nora“

Režisierė Birutė Mar

Trukmė: 1 val. 30 min.

Vaidina: Vytautas Anužis, Mindaugas Capas, Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius.

Spektaklis Monikos Mironaitės gyvenimo ir kūrybos motyvais.

Monika Mironaitė – aktorė, primadona, kurios gyvenimas ir kūryba aprėpia Lietuvos teatro šimtmetį.  M. Mironaitės sukurtas Noros vaidmuo klasikinėje Henriko Ibseno pjesėje „Lėlių namai“ (pirmąsyk –Vilniaus miesto teatre 1942 m., režisierius Romualdas Juknevičius) įėjo į Lietuvos teatro istoriją kaip vienas įdomiausių ir ryškiausių aktorės kūrybinių darbų. Spektaklis sukurtas kaip dokumentinė mozaika iš Mironaitės laiškų, prisiminimų, dienoraščių, interviu, jos kūrybos vakaruose skaitytų eilėraščių ir pasisakymų, H. Ibseno pjesės „Lėlių namai. Nora“ ištraukų, taip pat Mironaitės amžininkų – dukters Dagnės Jakševičiūtės, Laimono Noreikos, Juozo Baltušio, Prano Treinio, Rūtos Staliliūnaitės, Audronės Girdzijauskaitės ir kitų prisiminimų fragmentų.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button