Šiandien iniciatyvos „Žinau, ką renku“ Vakarinės apygardos debatai Panevėžyje

Iniciatyva “Žinau, ką renku” organizuoja Vakarinės apygardos debatus, kurie vyks rugsėjo 30 d. 17.30 Panevėžio mokslo ir technologijų parke, adresas – J. Žemgulio 46. Iniciatyva veikia nešališkai todėl debatuose dalyvauti kviečiami visi Vakarinės rinkimų apygardos kandidatai. Savo dalyvavimą jau patvirtino Arvydas Anušauskas – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, Alfonsas Petrauskas – Darbo partija, Donatas Degenis – Lietuvos socialdemokratų partija, Gintaras Šileikis – Lietuvos laisvės sąjunga, Povilas Urbšys – nepriklausomas kandidatas, Tadas Labutis – Lietuvos respublikos liberalų sąjūdis, Arturas Juškauskas – Lietuvos centro partija. Debatus moderuos portalo „Delfi.lt“ žurnalistas Mindaugas Jackevičius.

Artėjant 2016 m. Seimo rinkimams Panevėžio miesto gyventojai vėl rinks savo atstovą. Šiemet Vakarinėje apygardoje rinktis reikės net iš 8 kandidatų! Kaip ir kaskart prieš rinkimus visi kandidatai kalba apie nuveiktus darbus ir dalija pažadus rinkėjams, todėl išsirinkti nėra lengva.

Siekiant padėti apsispręsti, kur šiais metais dėti kryžiuką rinkimų biuletenyje nacionalinė politikos stebėsenos iniciatyva “Žinau, ką renku” kviečia Panevėžio gyventojus į priešrinkiminius debatus, kuriuose kandidatai į Seimą diskutuos Panevėžio ir visai šaliai aktualiomis temomis, atsakys į dalyvių klausimus, taip pat debatų metu kiekvieno kandidato bus klausiama, ką jis žada Panevėžiui ir valstybei, o jo atsakymai fiksuojami. Debatai bus transliuojami gyvai „Žinau, ką renku“ facebook paskyroje https://www.facebook.com/events/521669448024219/

Debatų moderatorius, žurnalistas Mindaugas Jackevičius sako, jog „Spalio 9-ąją samdysime žmones, kurie mums tarnaus artimiausius 4 metus. Debatų Vakarinėje apygardoje metu sieksiu, kad rinkėjai pažintų kandidatus ir galėtų atsakingai pasirinkti. Tikiuosi kuo mažiau tuščių kalbų ir pažadų, o konstruktyvių pasiūlymų ir aiškios vizijos, kaip patekę į Seimą kandidatai atstovautų rinkėjams ir Lietuvai.“

“Nemaža dalis pasyviai nusiteikusių žmonių nepagalvoja, jog neatėję balsuoti, vis tiek dalyvauja rinkimuose ir jų balsas tenka nežinia kam. Atkreipčiau dėmesį jog balsas nėra atiduodamas už kurį nors kandidatą ar partiją, – jis yra skiriamas, – tai reiškia jog jus suteikiate kandidatui įgaliojimą atstovauti jūsų interesams. Todėl ypač svarbu kuo geriau pažinti kandidatus, jų idėjas ir būdus kuriais žadama įgyvendinti savo programas”, – sako “Žinau, ką renku“ Panevėžio iniciatyvinės grupės koordinatorius Leonid Lipajev.

Debatai organizuojami kartu su akcija “Balsuok atsakingai”, todėl debatų dalyviai gaus specialias rinkėjų atmintines, kuriose ras patarimų kaip formuluoti klausimus kandidatams.

Iniciatyva „Žinau, ką renku“ tai nešališka jaunimo politikos stebėsenos iniciatyva, kuri jau trečius metus vykdo priešrinkiminę stebėseną ir siekia, kad rinkėjai aktyviai ir sąmoningai dalyvautų rinkimuose bei sustiprėtų informuotas dialogas tarp politikų ir rinkėjų. Tuo tikslu organizuojami priešrinkiminiai debatai bei veikia virtuali platforma www.zinaukarenku.lt, kurioje rinkėjai gali tiesiogiai užduoti klausimus politikams. Iniciatyva įgyvendinama pagal Erasmus+ projektą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: