Šiandien (lapkričio 11-ąją) Panevėžyje

Lapkričio 11-oji – Šv. Martynas, liaudies kalendoriuje – tai paskutinė rudens šventė.

Daug kur tuo laiku seniau Lietuvoje baigdavosi bernų ir mergų samdos metas. Ši data buvo rudens atsiskaitymų, skolų, mokesčių sumokėjimo terminas. Senovėje šią dieną kaime grūdais būdavo atsiskaitoma su kalviu, malūnininku; išrenkami kaimo vyresnieji, ginčų teisėjai. Būdavo vaišinamasi specialiai šiai progai auginta ir kepta žąsimi. Iš tos žąsies krūtinkaulio žmonės būrė apie orą, – jei kaulas iš pradžių persišviečiantis, o gale tamsus, tai žiemos pradžia būsianti šalta ir gili, o pabaiga šilta ir sniego nedaug. Spėliojo ir kitaip: jei Martynas su ledu, tai Kalėdos su bradu, jei lapkričio 11 diena giedra, tai žiema bus šalta. Mergos tą dieną nieko nevalgydavo, tikėjo, kad taip naktį susapnuosiančios būsimąjį vyrą.

Lapkričio vienuoliktoji, pirmadienis – 315-oji metų diena (pirmoji 46-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 50 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Anastazija (Nastė), Dagnė, Martinjonas, Martyna, Martynas, Martys, Menas, Milvydė, Vyginta, Vygintas, Vygintė, Vygirda, Vygirdas, Vygirdė.

Savivaldybėje

11–15 d. meras R. Račkauskas ir Tarybos narys V. Staugaitis dalyvauja verslo misijoje Kazachstane ir forume „ES ir Vidurinės Azijos bendradarbiavimas, galimybės Lietuvai ir Kazachstanui”.

11 d. 12 val. pasitarimas dėl gyventojų užimtumo modelio.

11 d. 17.15 val. seniūnaičių sueiga.

Eismas

Dėl rangos darbų bus laikinai ribojamas eismas ties Smėlynės g. 112 (atkarpa tarp geležinkelio pervažų). Atitinkamas Savivaldybės leidimas UAB „AR10“ galios iki lapkričio 15 d. 20 val.

Sporto renginiai

16 val. sporto komplekse „Aukštaitija“ (A.Jakšto g.1) – Lietuvos vaikinų U-13 krepšinio B diviziono čempionato rungtynės      Panevėžio KKSC – Kupiškio KKSC.

17.30 val. sporto komplekse „Aukštaitija“ (A.Jakšto g.1) – Lietuvos jaunučių vaikinų U-16 krepšinio B diviziono čempionato rungtynės      Panevėžio KKSC –Kupiškio KKSC.

Renginiai

11 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, konferencijų salėje – Mamų klubo susitikimas.

17.15 val. G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje, konferencijų salėje – susitikimas su pasaulinio garso mokslininku prof. habil. dr. Algirdu Antanu Avižieniu ir rašytoju Rimantu Vanagu, kuris pristatys knygą „Avižienio algoritmas ir kiti neramūs ritmai“

Siūlome susipažinti su kultūros renginiais Panevėžyje plačiau.

Dangaus kūnai

Saulė šiandien teka 07.39, leidžiasi 16.26. Dienos ilgumas – 08.47.

Šiandien – aštuntoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Skorpiono ženkle.

Protingos mintys

„Didžiausia netektis – laiko netektis“ (Ž. de Biufonas).

Horoskopai

Astrologinė prognozė lapkričio 11-ajai, pirmadieniui.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: