Šiandien (lapkričio 21-ąją) Panevėžyje

Lapkričio 21-oji – Pasaulinė sveikinimosi diena. Pasaulinė televizijos diena. Tarptautinė nerūkymo diena. Jauno vyno šventė. Pasaulinė filosofijos diena.

Pasaulinė sveikinimosi diena minima nuo 1973 metų. Ją švęsti paskatino du broliai amerikiečiai Maiklas ir Brajenas Makomakai, kovojantys prieš šaltąjį šalių karą. 1973-iųjų rudenį broliai netyčia susitiko Nebraskoje ir taip apsidžiaugė susitikimu, kad nutarė savo džiaugsmu pasidalyti su kitais. Jie išsiuntė laiškus draugams ir pažįstamiems į visus pasaulio kampelius. Jų siunčiamuose laiškuose nebuvo jokių idėjinių užuominų. Tai buvo tiesiog sveikinimai, linkėjimai ir prašymas perduoti sveikinimus dar bent 10-iai žmonių. Galiausiai jų idėją palaikė JAV ir kitos valstybės. Taigi lapkričio 21-ąją siūloma išsiųsti kuo daugiau sveikinimų visiems savo draugams ir pažįstamiems.

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena yra gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį visame pasaulyje švenčiama Jauno vyno šventė. Jos ištakos – Prancūzija, Božolė regionas, kuriame gaminamas tokio paties pavadinimo vynas. Šventė Prancūzijoje pradėta švęsti nuo 1951 metų. Božolė vynas savitas tuo, kad jį gaminant sultys fermentuojasi nesuspaustų „Gamay“ vynuogių viduje ir suteikia gėrimui būdingo gėlių, aviečių, vyšnių aromato, vaisių ir prieskonių skonio bei lengvumo. Božolė vyno negalima ilgai laikyti, jį reikia išgerti per kelis mėnesius.

Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį pasaulyje minima Filosofijos diena. Filosofija (gr. philosophia – phileo „myliu“ + sophia „išmintis“) – tai mokslas, tiriantis gamtos, visuomenės, mąstymo raidos dėsnius. Filosofai bando atsakyti į klausimus: kaip sukurtas pasaulis? Kokia gyvenimo prasmė? Kaip turime gyventi? ir pan. Filosofija atsirado Graikijoje apie 600 m. prieš Kristų. Iki tol į visus žmonėms rūpimus klausimus atsakydavo religijos.

Lapkričio dvidešimt pirmoji, ketvirtadienis – 325-oji metų diena (ketvirtoji 47-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 40 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alberta, Albertas, Eibara, Eibaras, Eibarė, Eibartas, Eibutas, Eibutė, Eigarda, Eigardė, Gomantas, Gomantė, Govartas, Govartė, Honorijus, Ifigenija.

Savivaldybėje

9 val. Tarybos posėdis.

12 val. pasitarimas dėl gyventojų užimtumo modelio.

14 val. gyventojus priima mero pavaduotojas D. Labanavičius.

15 val. šilumos teikimo atskiriems vartotojams prisijungimo komisijos posėdis.

17 val. gyventojus priima Tarybos narys R. Vyžintas.

Sporto renginiai

16.30 val. Krepšinio salėje( Beržų g.48) – Lietuvos  merginų U-12 krepšinio čempionato „Pirmasis iššūkis“ rungtynės Panevėžio KKSC – I  – Vilniaus KM-II.

Nuo 18 iki 19 val. Senvagėje – fizinio aktyvumo užsiėmimai Panevėžio miesto gyventojams. Organizatorius – Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

Renginiai

15 val. Savivaldybės II aukšto salėje vyks miesto mero susitikimas su projekto „Lyderių laikas 3” savivaldybės kūrybine komanda. Susitikime dalyvaus Mokyklų tobulinimo centro projektų vadovė Eglė Pranckūnienė.

Siūlome susipažinti su kultūros renginiais Panevėžyje plačiau.

Dangaus kūnai

Saulė šiandien teka 07.58, leidžiasi 16.10. Dienos ilgumas – 08.12.

Šiandien – trečioji Mėnulio delčios diena.

Saulė Skorpiono ženkle.

Protingos mintys

„Kai giedi – visi girdi, kai raudi – niekas nemato“ (Lietuvių liaudies išmintis).

Horoskopai

Astrologinė prognozė lapkričio 21-ajai, ketvirtadieniui.

DĖMESIO! Pasidalinkite su AINA portalo skaitytojais apie renginius ar įvykius jūsų įmonėje, įstaigoje, organizacijoje. Informaciją siųskite el. paštu info@aina.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: