Šiandien nuo 19 iki 20 val. užges Laisvės aikštėje stovinti eglė ir aikštės papuošimai

Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuota akcija „Tylos ir solidarumo valanda“ kviečia sustoti ir pagerbti tiesiogines bei netiesiogines COVID-19 aukas. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Panevėžys, tad gruodžio 23 d. valandai, nuo 19 iki 20 val. užges Laisvės a. stovinti šventinė eglė ir aikštės papuošimai. Didžiųjų metų švenčių išvakarėse gyventojai raginami sustoti ir susimąstyti, išreiškiant solidarumą su tais, kam ši pandemija tapo netekčių ar sunkių išbandymu laikotarpiu.

„Šis pandemijos laikotarpis yra sudėtingas kiekvienam iš mūsų. Vis dar nemažėjantys koronaviruso infekcijos skaičiai rodo, kad negalime atsipalaiduoti. Kviečiu kiekvieną panevėžietį asmeniškai jungtis prie šios akcijos, valandai išjungti šventinius papuošimus savo namų ar įstaigų languose ir taip simboliškai išreikšti solidarumą su tais žmonėmis, kurie dėl pandemijos prarado sau artimus žmones, o gal kaip tik dabar kovoja su šia klastinga liga“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Akcijos iniciatorių sutarimu gruodžio 23 d. nuo 19 iki 20 val. bus užgesintos visų Lietuvos savivaldybių miestų centrinių kalėdinių eglių šviečiančios puošmenos. Šiuo kvietimu analogiško veiksmo tikimasi iš prekybos centrų, parduotuvių, visų viešųjų įstaigų ir organizacijų, įmonių bei visų šalies žmonių.

„Jei mūsų nelabai veikia vaizdai iš ligoninių, iš visų pusių sklindantys prašymai ir raginimai, kviečiu šią tylos ir susikaupimo valandą paprasčiausiai apsidairyti aplinkui ir pažvelgti į šalia esančių artimųjų veidus. Juk taip paprasta – sustoti privalome dėl savęs ir dėl jų. Tai – kiekvieno mūsų asmeninė atsakomybė, kurią jausdami ir ėmęsi atitinkamų veiksmų padėsime ir tiems, kurie dėl mūsų kovoja pačiose pirmose pandemijos fronto eilėse – medikams, policijos pareigūnams, socialiniams darbuotojams ir daugeliui kitų“, – sako Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Visi šalies gyventojai šią valandą kviečiami sustoti ir susimąstyti. Dar kartą atkreipiame dėmesį, kad tik nuo visų besąlygiško karantino taisyklių laikymosi priklausys gyventojų ateitis. Statistikos departamento duomenimis, iki šios dienos Panevėžys neteko 28, o Lietuva – 972 piliečių, mirusių nuo COVID-19 ligos.

Šalyje susiklosčius nepalankiai epidemiologinei situacijai, visų laukiami šventiniai užsiėmimai, renginiai mieste nevyksta, todėl miesto kultūros įstaigos stengiasi, kad būtų praturtintas panevėžiečių laisvalaikis. Tam sukurta svetainė www.kaledospanevezyje.lt.

Apsilankiusiųjų minėtoje svetainėje lauks edukacinės programos ir įvairios dirbtuvės, kurių metu bus galima išmokti namų sąlygomis pasidaryti kalėdinių žaisliukų, varpelių, dekoracijų, atvirukų, pasisemti dovanų pakavimo idėjų ir kt., vyks kalėdinis konkursas. Mažieji panevėžiečiai galės pasiklausyti teatro „Menas“ aktorių įgarsintų kalėdinių pasakų.

Ant slenksčio stovi viena didžiausių ir gražiausių švenčių metuose – šv. Kalėdos. Laikas, kai mums suteikiama proga įvertinti praėjusius metus ir atliktus darbus. Panevėžio miesto savivaldybė dėkoja sąmoningiems miestiečiams, kurie atidžiai laikosi karantino sąlygų, riboja nebūtiną judėjimą mieste, vengia viešųjų erdvių, nebūtinų kontaktų ir yra pavyzdys kitiems. Saugiai laukime ateinančių 2021-ųjų!

Komunikacijos skyrius  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: