Tado Kontauto nuotr.

Šiandien Panevėžio miesto centre užges šviesos

Panevėžio miesto savivaldybė jungiasi prie solidarumo iniciatyvos „Valanda už Ukrainą“, todėl šiandien nuo 20 iki 21 val. šviesos užges miesto centre – Laisvės a., Elektros g., dalyje Respublikos, Klaipėdos, Vilniaus g., taip pat bus išjungta Kalėdų eglė.

„Tik prasidėjus karui Ukrainoje Panevėžys nuolat palaiko ryšį ir remia miestą partnerį Vinycią, panevėžiečiai aktyviai dalyvauja įvairiose palaikymo akcijose – mūsų miesto pozicija aiški, tad šis kartas ne išimtis. Šiuo sunkiu metu išreiškiame palaikymą ir solidarizuojamės su Ukrainos piliečiais, mūsų miestu partneriu Vinycia. Šiandien valandai užtems kalėdiniai miesto papuošimai. Kviečiame ir panevėžiečius nelikti abejingais bei palaikyti šią iniciatyvą, vienai valandai išjungiant šventinį apšvietimą kiekvieno namuose“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Gruodžio 21-oji yra tamsiausia metų diena. Tačiau Ukrainai tamsa prasidėjo dar spalio viduryje, kai Rusija pradėjo atakuoti ir apšaudyti šalies civilinę energetikos infrastruktūrą. Daugiau kaip 10 milijonų žmonių žiemą turės išgyventi be elektros, šilumos ir vandens, lauko temperatūrai, prognozuojama, nukrentant iki 20 laipsnių šalčio.

Ši bendra tamsos akimirka mums visiems primins, kaip svarbu solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis, o valanda be šventinių lempučių, šilumos ir elektros energijos leis įsivaizduoti, kaip šiemet Kalėdas sutiks nuo karo kenčiantys ukrainiečiai.

Per šias Kalėdas Ukrainos parlamentarai prašo viso pasaulio atnaujinti vienybę su ja ir simboliškai paremti jų šalį, inicijuodama akciją „Valanda už Ukrainą“, kad atkreiptų dėmesį į vykstančią humanitarinę katastrofą.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: