Šiandien Panevėžyje – diena be automobilio

Kasmet rugsėjo 16-22 d. pasaulis primena apie gamtą ir aplinką tausojančio judėjimo svarbą – vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Šių metų tema „Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. žemynas neišskirtų anglies dioksido. Šia tema taip pat siekiama pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti kurti visus įtraukiančią sistemą. 

Dienos be automobilio akcija siekiama atkreipti gyventojų dėmesį į aplinkos taršos problematiką, sveikesnę gyvenseną, retesnį automobilių transporto naudojimą, o rugsėjo 22-ąją – išvis atsisakyti automobilio ir važiuoti dviračiu, paspirtuku, viešuoju transportu arba pasivaikščioti pėsčiomis.

„Įgyvendindami darnaus judumo planą skatiname ekologiškų transporto priemonių naudojimą. Ši diena – puiki proga pakeisti kasdienio judėjimo įpročius. Palaikau šią akciją ir manau, kad tai puiki proga bent kartą per metus atvykti į darbą ne automobiliu, o aplinką tausojančia transporto priemone, ar tiesiog pasivaikščioti. Panevėžys atsinaujina, gerėja infrastruktūra, tad tikiu, kad ateityje vis daugiau panevėžiečių į darbus vyks ekologiškai“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Primename, kad baigiant Europos judriosios savaitės renginius rugsėjo 22 d. Kultūros ir poilsio parke 13 val. vyks dviračių trasų žemėlapio dalijimas; 14 val. – pėsčiųjų sveikatingumo trasos bei naujos programėlės #walk15 pristatymas, ėjimas pėsčiomis (apie 6 km). Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 671 42862 arba el. paštu ala.kuzmiene@panevezysvsb.lt; 15.30 val. – naujos orientavimosi trasos pristatymas, orientavimosi varžybos. Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 694 34501, el. paštu alvidas.savickas@panevezys.lt.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: