Šiandien Panevėžyje prasideda Covid-19 vakcinacija

Šiandien 8 val. ryto Respublikinėje Panevėžio ligoninėje prasideda skiepijimas nuo COVID – 19 ligos.

Pagal patvirtintą planą, pirmiausia bus skiepijami COVID – 19 skyriuose dirbantys darbuotojai (medikai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, pagalbiniai ir kiti darbuotojai), darbuotojai, dirbantys Reanimacijos ir intensyviosios terapijos, Priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuose, bei kituose padaliniuose dirbantys darbuotojai, kuriems yra padidinta kontakto su COVID – 19 liga sergančiais pacientais rizika.

„Skiepijimas yra savanoriškas, tačiau turime suprasti, kad jis – labai svarbi šio sunkaus pandeminio laikmečio realybė ir puiki galimybė apsaugoti save ir kitus nuo klastingos ir vis plintančios COVID – 19 infekcinės ligos. Skiepai yra laidas į laisvą gyvenimą, kuris leis mums bendrauti su artimais žmonėmis ir keliauti po užsienio šalis. Skiepijasi valstybių karaliai, prezidentai ir tai rodo, kad skiepas yra patikimas“, – sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Arvydas Skorupskas.

Ligoninės vadovo teigimu, norint įgyti „bandos“ imunitetą, reikia paskiepyti apie 1400 ligoninės darbuotojų, kas sudarytų 70 proc. visų kolektyvo.

„Skiepijimas vyks dviem etapais. Dabar medicinos darbuotojams bus suleista pirma vakcina, o po dviejų savaičių – antra. Po pirmo skiepo sumažės tikimybė susirgti sunkia koronaviruso infekcijos forma, o po antro skiepo bus įgyjamas saugusis imunitetas iki 95 proc. Tada galėsime teikti saugias paslaugas savo pacientams“, – sakė A. Skorupskas.  

Respublikinė Panevėžio ligoninė pasiruošusi skiepijimui: parengtas ir suderintas skiepų planas,  paruoštos saugios vakcinos laikymo sąlygos, tinkamai parengtos skiepijimui skirtos patalpos, sudarytas ligoninės darbuotojų, pageidaujančių skiepytis, sąrašas ir eiliškumas, apmokyti skiepijimą atliksiantys ligoninės darbuotojai.

Skiepijimas prasideda gruodžio 27 d. ryte visose didžiosiose Lietuvos gydymo įstaigose vienu metu.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply