Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2020-04-20

Šiandien pradedamas rodyti serialas „Gaujų karai. Smaugliai“ nukels į pavojingus 90-uosius

Šiandien, nuo 21.00 val. Lietuvos žiūrovai turės galimybę pamatyti pirmąją didžiausios vaizdo transliacijų internetu platformos Baltijos šalyse Go3 sukurto serialo „Gaujų karai. Smaugliai“ seriją. Tikrais įvykiais įkvėpta 14-os serijų kriminalinė drama perkels  į vieną pavojingiausių laikmečių Nepriklausomos Lietuvos istorijoje – 90-uosius. Serialas žada ne tik įtraukiantį siužetą, bet ir unikalią to laikmečio atmosferą, kurią sukurti padėjo autentiškas dekoras, interjeras, drabužiai, automobiliai.

„Džiaugiuosi nuo šiandien galėdamas pristatyti pirmąjį Go3 sukurtą serialą „Gaujų karai. Smaugliai“. Tikrų įvykių įkvėptas serialas supažindins žiūrovus su Lietuvos gaujų pasauliu ankstyvaisiais 90-aisiais. Esu įsitikinęs, kad tai bus didinga bei intriguojanti Go3 sukurtos produkcijos pradžia, nes žadame nustebinti žiūrovus net keliomis savo sukurtomis premjeromis dar šiais 2020-ais metais“, – dar daugiau naujienų žada Jan Wykrytowicz, TV3 Grupės „PayTV Baltics“ generalinis direktorius.

Nuo balandžio 20 d. kiekvieną vakarą, 21.00 val. Go3 platformoje kriminalinės dramos gerbėjai išvys po naują intriguojančią, aštraus siužeto, puikios aktorių vaidybos, ir profesionalaus operatorių darbo, valandos trukmės seriją. Pirmieji serialą išvys Lietuvos žiūrovai, vėliau serialas „Gaujų karai. Smaugliai“ bus rodomas ir Latvijoje bei Estijoje.

Pasak vieno iš serialo prodiuserių bei idėjos autoriaus Rolando Skaisgirio „Gaujų karai. Smaugliai” kokybe drąsiai varžysis su geriausiais lietuviškais kino filmais.

,,Pasiruošti šio serialo filmavimui prireikė gerokai daugiau laiko, nei bet kokiam prieš tai mūsų kurtam TV ar kino projektui. Prieš daugiau nei metus prasidėję filmavimo darbai, tapo nemenku iššūkiu visam dailės departamentui. Jau susipažinus su scenarijumi, supratome, kad vienu didžiausių iššūkių taps serialo dekoracijos bei interjerai, kurie žiūrovą privalėjo nukelti į devyniasdešimtuosius“, – kaip kūrybos iššūkiai buvo paversti serialo išskirtinimu dalinasi R. Skaisgirys.

Šokiruojančioje režisieriaus Sauliaus Balandžio kriminalinėje dramoje vaidmenis atlieka daug puikiai pažįstamų kino bei teatro aktorių, tarp jų: Aleksandr Špilevoj, Mykolas Vildžiūnas, Liubomiras Laucevičius, Gailė Butvilaitė, Mindaugas Ancevičius ir kiti.

„Seriale atlieku, tarytum „pilkojo kardinolo” – Makso Dadjanio vaidmenį, kuris savo rankose laiko visą valdžią, daug kam to nesuprantant. Šis laikmetis neišvengiamai palietė visus mus – tiesiogiai ar ne, nors tada buvau dar vaikas, tačiau sugrįžtant į tuos laikus, tiek mintimis tiek aikštelėje, prisimeni, kad tai buvo nors jau laisvos tautos, bet ypač sunkus laikotarpis, apie kurį dabar interpretuojama įvairiai. Siužetas turi labai aiškią pabaigą ir istoriją, kuri žiūrovams atsiskleidžiama pamažu. Vaidindami turėjome papasakoti ne tik painią istoriją, tačiau ir perteikti to laikmečio atmosferą, kuri lemdavo veikėjų sprendimus, kurie kartais būdavo ne tik amoralūs, bet net beprotiški“, – atvirauja Aleksandr Špilevoj, apdovanotas auksiniu scenos kryžiumi, o seriale atlikęs vieną pagrindinių vaidmenų.

Pasak aktoriaus Mykolo Vildžiūno galima suprasti mūsų tėvų nerimą ir rūpestį, galbūt net tam tikrą baimę, kuri supo žmones tuo metu.

„Visas aktorinis ansamblis buvo stiprus ir leido režisieriui įgyvendinti visas mintis ir sukurti išskirtinį serialą. Visame pasaulyje kriminalinė drama yra vienas populiariausių žanrų. Mes, lietuviai, taip pat mėgstame tokias istorijas, romantizuojant banditus. Svarbu nepamiršti ir tamsios šios praeities pusės. Tai bus serialas ne apie politines intrigas, istorinius įvykius, tačiau apie tuo metu itin svarbius kriminalinio pasaulio suklestėjimo laikus. Tuo laikmečio gyvenę žiūrovai žinomas istorijas pamatys iš kitų perspektyvų, tuo tarpu gimę jau nepriklausomoje Lietuvoje, turės progą susipažinti su ta Lietuva, kurioje augo jų tėvai“, – vaizdingai pasakoja M.Vildžiūnas, seriale suvaidinęs Davidą Dadjanį.

Go3 platformos turinys pasiekiamas internete adresu www.go3.lt ir per programėles, veikiančias „Android“ ir „iOS“ operacines sistemas naudojančiuose išmaniuosiuose įrenginiuose – telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Platformos vaizdo turinį galima žiūrėti ir dideliuose ekranuose – 2016 m. ir naujesniuose „Samsung“ televizoriuose (su Tizen įranga) bei televizoriuose ir kituose įrenginiuose su įdiegta  Android TV programine įranga arba su specialiu „Chromecast“ priedėliu.

Nepraleiskite progos nusikelti į paslaptingus ir pavojingus 90-uosius – „Gaujų karai. Smaugliai“ jau šiandien, 21 val. per Go3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: