Aina.lt nuotr.

Šiandien teismas skelbs nuosprendį Utenos kolegijos buvusiems vadovams ir pavaldiniams

Balandžio 27 d. (trečiadienį) Panevėžio apygardos teismas skelbs nuosprendį Utenos kolegijai vadovavusiems asmenims ir jų pavaldiniams (iš viso septyniems asmenims), kurie kaltinami dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų suklastojimo, kurstymo suklastoti dokumentą bei turto iššvaistymo.

Kaltinamojo akto duomenimis, nuo 2013 iki 2018 metų Utenos kolegijoje buvo galimai klastojami dokumentai – kolegijai priklausančių tarnybinių automobilių kelionės lapai. Manoma, kad tam tikri kolegijos darbuotojai pasirašydavo kelionių lapus, neva, jie vyko tarnybiniais automobiliais darbo reikalais, nors iš tiesų, manoma, automobiliai kolegijos vadovybės buvo naudojami asmeniniais tikslais.

Buvęs kolegijos vadovas G. B. kaltinamas ir dėl to, kad galimai nurodė vienam savo darbuotojų prisiimti kaltę dėl administracinio teisės pažeidimo, kurio šis nepadarė.

Taip pat jis kaltinamas tuo, kad į darbo komandiruotes užsienyje keliavo su savo artimaisiais, o išlaidas už jų keliones, apgyvendinimą ir maitinimą apmokėjo Utenos kolegija.

Be to, kolegija apmokėjo ir už G. B. biografijos publikavimą enciklopedijoje „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės“. Pareigūnai tai vertina kaip piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi ir svetimo turto iššvaistymą, nes Utenos kolegija jokios naudos iš šios publikacijos, nei tiesioginės, nei netiesioginės, negavo.

Manoma, kad dėl visų šių nusikalstamų veikų buvo padaryta didelė turtinė žala Utenos kolegijai – iššvaistyta jos turto už daugiau kaip 12 tūkst. eurų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: