Šiandien ugniagesiai gelbėtojai atsisveikina su žuvusiu kolega

Gedime ir liūdime. Šiandien  į paskutinę kelionę palydimas Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos ugniagesys  gelbėtojas Egidijus Karla. Jo gyvybė užgeso rugpjūčio 31 d. Varėnos rajone, Aleksandro Barausko  pasienio užkardoje, vykdant pavestą užduotį.

„Nors ir nėra žodžių, kurie palengvintų praradimo skausmą, bet labai norėčiau, kad mūsų visų palaikymas ir užuojauta suteiktų  stiprybės žuvusiojo mamai, žmonai, dukrai ir visiems artimiesiems,   – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.   – Ši netektis palietė  mus visus, ją skaudžiai išgyvena ir tie, su kuriais jis dirbo gesindamas gaisrus, gelbėdamas žmonių gyvybes ir padėdamas nelaimėse. Viena iš daugelio pavojaus akimirkų buvo lemtinga. Liūdime ir gedime dėl jo tragiškos žūties. Mūsų širdys visada saugos šviesų jo atminimą.“

E. Karla gimė Ignalinoje, 1974 m. rugsėjo 1 d.  1995 m.  baigė Vilniaus aukštesniąją transporto mokyklą ir įgijo transporto automatikos inžinieriaus – asistento kvalifikaciją. Nuo 1997 m. sausio 2 d. iki 1997 m. gegužės 30 d. dirbo Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos Dūkšto priešgaisrinėje dalyje viršininku. Tarnybą vidaus reikalų sistemoje pradėjo 1997 m. birželio 2 d.

Vidaus tarnybos puskarininkis E. Karla turėjo profesionalius incidentų likvidavimo įgūdžius, gebėdavo  operatyviai priimti sprendimus. Jis ypač pasižymėjo gesindamas prieš kelerius metus kilusius gaisrus  Ignalinos rajono UAB „Legra“ durpyne, Ceikinių Švč. Mergelės Marijos Vardo bei  Kazitiškio Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčiose. E. Karla nesyk dirbo pavojingomis sąlygomis ir įdėjo daug pastangų likviduodamas gaisrų padarinius.

Už pavyzdingą ir nepriekaištingą tarnybą jis ne kartą buvo skatintas Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko padėkomis, vienkartinėmis piniginėmis išmokomis. Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga už drąsą ir ryžtą buvo apdovanotas vardine dovana Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ženklu „Už nuopelnus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: