Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus nuotr.

Šiandien ugniagesiai minės profesinę šventę

Šv. Florijono diena: bus pagerbtas Ukrainoje žuvusių ugniagesių atminimas, įteikti apdovanojimai ir pasirūpinta, kad gyventojai būtų saugesni

Savo profesinę šventę šalies ugniagesiai šiemet pasitinka gaisrų ir gelbėjimo darbų metu išgelbėję 132 žmones, užgesinę per 4,5 tūkst. gaisrų ir atlikę tiek pat gelbėjimo darbų. Šiuo metu šalyje į gaisrus ir gelbėjimo darbus skuba 2700 ugniagesių gelbėtojų, tarp jų ir 11 moterų ugniagesių.

Gegužės 4-ąją, 12.30 val., už ugniagesius gelbėtojus ir jų šeimas Vilniaus arkikatedroje bus aukojamos šv. Mišios. O 13.45 val. Katedros aikštėje vyks Šv. Florijono dienos minėjimas. Iškilmingoje rikiuotėje dalyvaus 200 pareigūnų, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Ugniagesiai gelbėtojai kviečia jame dalyvauti vilniečius ir sostinės svečius.

Pasveikinti ugniagesių gelbėtojų jų profesinės dienos proga Vilniuje į minėjimą pakviestas Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Estijos, Latvijos ugniagesių vadovai,  Lenkijos ugniagesių savanorių atstovai ir kiti garbingi svečiai.

Katedros aikštėje tylos minute bus pagerbtas žuvusiųjų Ukrainos ugniagesių atminimas.  Prie mūsų šalies ugniagesių tylos minutei prisijungs ir Latvijos, Estijos bei Lenkijos ugniagesiai gelbėtojai. Aikštėje bus įrengta žuvusius ugniagesius simbolizuojanti šalmų ekspozicija.

Už sąžiningą ir nepriekaištingą tarnybą, išgelbėtas gyvybes ir pasiaukojantį darbą bus apdovanoti labiausiai nusipelnę mūsų šalies ugniagesiai gelbėtojai.

Po šventinio minėjimo Katedros aikštėje įrengtoje ekspozicijoje gyventojai bus supažindinami, kaip pasirengti galimoms nelaimėms, kaip pasirūpinti gaisrine sauga. Taip pat vyks gaisrinės technikos ir įrangos pristatymas.

Specialiai įrengtose palapinėse gyventojams patars civilinės saugos ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros specialistai, ugniagesiai gelbėtojai, Bendrojo pagalbos centro, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos, Gaisrinių tyrimų centro pareigūnai ir darbuotojai.

Gyventojai galės sužinoti, kaip rengiami ugniagesiai gelbėtojai, kaip nelaimės atveju skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112, savo akimis įsitikinti, kaip liepsnoja aliejus, kurio jokiu būdu negalima gesinti vandeniu. Taip pat bus galima sužinoti, kaip veikia dūmų detektorius ir kur namuose jį būtina įsirengti.

Mažųjų renginio dalyvių lauks ir nuotaikinga būsimųjų ugniagesių trasa. Taip pat ir smagūs susitikimai  su  dviem  bebriukais ugniagesiais.

Ugniagesiai gelbėtojai visus svečius ir dalyvius vaišins iš gaisrininkų kirvuko išvirta koše.

Šv. Florijono dieną ne tik sostinėje, bet ir šalyje bus aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus, ugniagesiai rengs šventines rikiuotes, priims priesaikas, bus apdovanojami geriausi pareigūnai, o gaisrinėse vyks atvirų durų diena gyventojams.

Kaune Šv. Florijono minėjimas vyks gegužės 5 d. 10 val. Šv. Mykolo Arkangelo Kauno Įgulos bažnyčioje bus aukojamos Šv. Mišios, ugniagesiai duos priesaiką, bus apdovanojami geriausi Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojai. 11.20 val. vyks žuvusių ugniagesių pagerbimo ceremonija, 11.30 val. bus padedamos gėlės ant buvusių vadovų kapų, 11.45 val. rengiamas susitikimas Ugniagesių rūmuose.

Šiauliuose Šv. Florijono šventė vyks gegužės 6 d. 10 val. Lakūnų g. 2 rengiamos Ugniagesių gelbėtojų komandų kovinio išsidėstymo varžybos, gyventojai galės apžiūrėti gaisrinių automobilių ekspoziciją. 13 val. bus aukojamos Šv. Mišios. 14 val. numatoma šventinė rikiuotė, priesaika, apdovanojimai.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: