Šiaurės šalių literatūros savaitė

Kaip ir kasmet, lapkričio mėnesį, tamsiausiu metų laiku, prie žvakių šviesos progimnazijoje skaitėme Šiaurės rašytojų kūrinių tekstus. Kartu su daugiau nei 1800 organizacijų iš įvairių šalių „Vyturio“ progimnazijos mokiniai taip pat jungėsi į garsinius skaitymus svajonių ir ilgesio tema.

Tarptautinio projekto organizatoriai parinko kūrėjos iš Alandų salų Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ tekstą. Jį skaitėme su 5-8 klasių mokiniais. 2-4 klasės kartu su Smilgele iš švedų rašytojo Martin Widmark knygos „Mažoji Smilgelė Laimės šalelėje“ galvojo, kaip išsivaduoti iš Krabo, verčiančio vaikus ieškoti perlų, nelaisvės. O pirmokai svarstė, ką gi būtų galima nuveikti, jei liktum vienas vienutėlis visame pasaulyje, taip kaip Palė iš danų rašytojo Jensen Sigsgaard knygelės „Palė vienas pasaulyje“.

Šią savaitę mes ne tik skaitėme. Per muzikos pamokas mokiniai „lankėsi“ Švedijoje, Norvegijoje, Islandijoje ir kalbėjosi apie šiauriečių pasiekimus Eurovizijoje, susipažįno su žymiausiais kompozitoriais, grupėmis, atlikėjais. Per geografijos pamokas mokinių laukė „kelionė“ į Alandų salas – šis regionas mini autonomijos šimtmetį. Biologijos pamokų metu mokiniai sužinojo apie perlų susidarymą ir perlų ieškotojas – amas, juk net dviejų šią savaitę skaitytų knygų tekstai buvo apie perlus ir perlų ieškotojas. Technologijų pamokų metu sukurtos Šiaurės šalių dėlionės privertė pradinukus pasukti galveles, atpažįstant šalis ir jas sudedant taip, kaip yra žemėlapyje. Dar vyko protmūšiai, žaidimai, kūrybinės veiklos, kurios papildė mūsų žinias apie Šiaurės šalis.

Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet baigėsi, bet kitąmet ji ir vėl sugrįš. Pasižiūrėkite, kiek gi visko nuveikta: kiek sužinota apie Šiaurės šalis, jų gamtą, žymius žmones, kiek piešinių nupiešta remiantis šiųmečiu raižinio technika atliktu plakatu ir kiek šilumos širdyse geriau pažinus Šiaurės šalių rašytojus bei išgirdus garsai skaitomus kūrinius.

Donalda Gumbinienė, bibliotekininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: