Šiaurinė biblioteka pelnė „Draugiškiausios bibliotekos“ nominaciją

Rugsėjo 17 d. Rokiškio Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija paskelbė 2019 m. Viešųjų bibliotekų ir jų padalinių (filialų) Metų nominacijų laureatus.

Metų nominacijų renginio metu aptarti aktualūs viešųjų bibliotekų veiklos klausimai, vyko diskusijos, kultūrinė programa.

Jame dalyvavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos viceministrė Zita Bružaitė, Rokiškio rajono savivaldybės meras Ramūnas Godeliauskas, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prezidentė Danguolė Abazoriuvienė, atstovai iš Lietuvos viešųjų bibliotekų ir kiti garbūs svečiai.

Iš konkurse dalyvavusių kelių dešimčių pretendentų buvo išrinktos ir paskelbtos 9 nominacijos (4 Viešųjų bibliotekų – 5 padalinių).

Apdovanojimą pelnė ir Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos Šiaurinė biblioteka (vedėja Lina Dubauskienė), tapusi „Draugiškiausia biblioteka 2019“. Jai įteiktas specialus Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos prizas bei padėka už prasmingą veiklą, mažinančią socialinę atskirtį.

 „Specialiai nieko nedarėme, kad gautumėme šią nominaciją, bet darėme viską, kad kartą užsukę į mūsų biblioteką lankytojai sugrįžtų vėl ir vėl… , – teigė apdovanojimą pelniusi bibliotekos vedėja L. Dubauskienė.

Šiaurinė biblioteka eilę metų bendradarbiauja su miesto ikimokyklinio ir pagrindinio ugdymo įstaigomis, Socialinių paslaugų centru, Pušaloto gatvės bendruomene, Panevėžio krašto tautodailininkais ir kt. įstaigomis. Prieš keletą metų biblioteka užmezgė ryšius su bene mažiausiai visuomenei pažįstama ir izoliuota bendruomene – Panevėžio pataisos namais. Bibliotekos darbuotojos nuteistosioms pristatė „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančių knygų autorius ir aptarė jų knygas, surengė paskaitą apie biblioterapijos naudą, pakvietė į susitikimą su Vytautu V. Landsbergiu, vedė skaitmeninio raštingumo mokymus bei lavinamuosius kūrybinius užsiėmimus „Slieko Zigmučio pievelė“, skirtus mamoms su vaikais iki 3 metų amžiaus. Nuteistosios šioje bibliotekoje eksponavo savo darbų parodas. O artėjant kalėdiniam laikotarpiui mezgė kojines, pirštines, kurios buvo padovanotos Pušaloto gatvės bendruomenės vienišiems senyvo amžiaus gyventojams.

Šie ir kiti nuveikti darbai padėjo bibliotekos kolektyvui  antrą kartą pelnyti šį prasmingą veiklos įvertinimą.

Paraiškas konkursui teikė dar dvi bibliotekos, kurios pelnė Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos padėkas. Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ pretendavo į nominaciją „Biblioteka – vaikų ir jaunimo draugas“ , o Viešoji biblioteka dalyvavo Metų prizo „Biblioteka – skaitmeninio raštingumo mokymų lyderė“ konkurse.

Džiaugiamės ir sveikiname bibliotekininkes.

Indrė Rapkevičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: