Siaurukas važiuoja ištisus metus

Siaurukas – taip meiliai visų vadinamas Aukštaitijos siaurasis geležinkelis – rudenį švęs 122 metų gimtadienį. Siaurasis geležinkelis kartu su stotimis, kelių statiniais yra istorinis ir kultūrinis objektas. Stočių pastatų kompleksai turi urbanistinę ir architektūrinę vertę. 1996 metais Aukštaitijos siaurojo geležinkelio kompleksas įrašytas į Lietuvos Respublikos nekilnojamų kultūros vertybių registro statinių kompleksų ir ansamblių sąrašą.

Išvykos Siauruku suteikia galimybę ne tik prisiliesti prie kito laikmečio dvasios, bet ir atrasti unikalių pramogų asmeninėms šventėms, išleistuvių, įmonių renginiams ir kt.

Švietimo įstaigoms – edukacinės programos ir pramogos

Siaurukas – taiklus pasirinkimas švietimo įstaigų bendruomenėms. Moksleiviams siūlome  edukacines programas su galimybe Lietuvos švietimo įstaigoms pasinaudoti kultūros pasu: „Panevėžio siaurukas“ (informacija tel. +370 612 26142), „Šimtamečio siauruko istorija“. Reisas Anykščiai-Troškūnai-Anykščiai“ , „Siaurukas Anykščiuose“ (informacija tel. +370 663 65377). 

Verslui ir šeimoms

Siaurukas turistus ir pramogautojus Anykščiuose ir Panevėžyje džiugina ištisus metus.

Kviečiame pasimėgauti vyno, midaus ar sraigių degustacijomis, taip pat edukacine programa „Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu“, sukurta pagal profesoriaus Rimvydo Laužiko knygą „Istorinė Lietuvos virtuvė“. 

O gal vilioja nuotykiai? Rinkitės traukinio užpuolimo pramogą! Pasijusite tarsi nuotykių filme, tapsite scenarijaus herojais ir pasinersite į teatralizuotą muzikinę programą. Plėšikai, traukinio bildesys, senoviniai drabužiai, gyva muzika, šokiai ir žaidimai – tikra svajonė nuotykių mylėtojams.

Organizuojame keliones iš Panevėžio į Anykščius. Mėgstantiems aktyvų poilsį, siūlome važiuoti iš Panevėžio į Anykščius pasiimant dviračius ar paspirtukus. Artimiausia išvyka organizuojama liepos 31 dieną

Kasmet iš Panevėžio stoties organizuojame Užgavėnių, Joninių, Siauruko gimtadienio, Božolė ir Kalėdines išvykas siauruku.

Rugsėjo 18 dieną pramogų ištroškusius keliautojus Siaurukas kviečia į gimtadienio traukinį.  

Užsakomosios kelionės

Jums pageidaujant, rengiamos individualios kelionės – suderiname maršrutą, laiką, programą ir kitas paslaugas. Keliones siauruku galite užsisakyti bet kuriuo metų laiku iš Panevėžio ar Anykščių stočių.

Užsakymai ir informacija tel. +370 610 38085,

turizmas@siaurukas.eu

Darbo laikas: pirmadieniais – penktadieniais 8.00 – 12.00 ir 12.30 – 16.30 val.

Informacija nuolat atnaujinama facebook paskyroje vsi.aukstaitijossiaurasisgelezinkelis ir internetinėje svetainėje www.siaurukas.eu

Aukštaitijos siaurojo geležinkelio istorija

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis turi turtingą istoriją. Įvairiais laikotarpiais keitėsi jo paskirtis. Savo gyvavimo pradžioje siaurukas gabeno įvairius krovinius, vežė keleivius. Pakilimą siaurasis geležinkelis išgyveno tarpukariu, kuomet buvo plačiai naudojamas įvairiose ūkio šakose.Vėliau jo įprastos funkcijos ėmė silpti, kol 2001 metais jis nustojo veikti kaip susisiekimo priemonė ir buvo įkurtas kaip istorinis-turistinis traukinys. XIX amžiaus pabaigoje Lietuvoje susiformavus plačiųjų geležinkelių tinklui ir norint jį aprūpinti kroviniais ir keleiviais, reikėjo prie svarbiausių punktų tiesti siauruosius privažiuojamuosius geležinkelius. Siaurasis geležinkelis buvo tiesiamas keliais etapais.1891 metais pradėtas tiesti ir 1895 metų lapkričio 11 dieną atidarytas 750 mm pločio Švenčionėlių-Pastovų ruožas.

1898 metais geležinkelis nutiestas iki Panevėžio. Pirmieji traukiniai naujuoju ruožu pradėjo kursuoti 1899 metų rudenį. Atidarymo metu siaurojo geležinkelio linija turėjo 2 depus – 12 vietų Švenčionyse ir 2 vietų Panevėžyje, 15 garvežių, 112 krovininių, 58 įvairaus tipo keleivinius, 6 pašto vagonus ir 154 krovinines platformas. 1903 metais juo pervežta 65000 tonų krovinių ir 40632 keleiviai.

1999 m. nutrauktas krovinių vežimas ir tų pačių metų lapkričio 1 dieną Keleivių vežimo valdyboje buvo įsteigtas struktūrinis padalinys „Siaurasis geležinkelis“. 

Dabar veikiantis 68,4 km ilgio siaurojo geležinkelio ruožas Panevėžys–Rubikiai eina pro Taruškas, Raguvėlę, Surdegį, Troškūnus, Anykščius, Bičionis.

Šaltinis: https://welovelithuania.com/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: