„Sidabro vainikėlis“ – jaunosios Panevėžio rajono kūrėjos rankose

Panevėžio rajoną pasiekė džiugi žinia – Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis” nacionaliniame ture nugalėtoja tapo Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centro jaunoji kūrėja 15 metų Agnė Zalatorytė (mokytojas Romas Galiauskas). Jos sukurtiems keramikos indams vertinimo komisija skyrė pirmąją vietą 15–19 metų amžiaus kategorijoje.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamas konkursas vyksta trimis turais – rajonų, regionų ir nacionaliniu. Šiemet darbai buvo vertinami nuotoliniu būdu.

Nuo 2013 m. Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus iniciatyva Panevėžio rajono ir Vakarų Auštaitijos regiono turai rengiami Upytės tradicinių amatų centre.

Vakarų Auštaitijos regiono turo vertinimo komisija, dirbdama virtualiai, atrinko 6-ių kūrėjų darbus į nacionalinį turą. Tai mokiniai iš Panevėžio rajono, Kėdainių bei Radviliškio.

Šiais metais šalyje surengtos 7 nuotolinės regioninės parodos, iš kurių į finalinę nacionalinę parodą atrinkti 45-ių mokinių darbai. Jie vertinti 9–14 ir 15–19 metų amžiaus grupėse. 

Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso tikslas – paskatinti vaikus ir jaunuolius atrasti tradicinį liaudies meną ir dailiuosiuos amatus, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus savo vaizduotę, neatitolstant nuo tradicinės estetikos, kurti naujus vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.

 Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: