Pradžia Aukštaitijos naujienos Siekiant apginti policijos pareigūnus, pradėtas tyrimas

Siekiant apginti policijos pareigūnus, pradėtas tyrimas

0

2017 m. rugpjūčio 14 d Rokiškio rajono gyventojas (gim. 1962 m.) kaip liudytojas Rokiškio rajono apylinkės teisme teigė, kad policijos pareigūnai 2017 m. pavasarį jo neapklausė, bendravo su juo tik telefonu, tvirtino, kad pareigūnai suklastojo jo parašą. Už melagingų parodymų davimą teisme buvo įspėtas.

Žinodamas, kokia atsakomybė gresia, patvirtino, kad jo duoti parodymai yra teisingi. Dėl šio fakto Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 str. 1 d. (dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu) atliko ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškino, kad policijos pareigūnai liudytojo apklausos neklastojo, kad liudytojas teisme apšmeižė sąžiningus pareigūnus.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, siekdami apginti policijos garbę, 2017-10-11 pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingų parodymų (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 235 str. 1 d.).

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus viena funkcijų – pareigūnų apsauga nuo galimo neteisėto poveikio, kuriuo siekiama paveikti sąžiningą ir objektyvų pareigų atlikimą.

Tam, kas pateikė melagingus parodymus apklausiamas kaip liudytojas, gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

 

Rasa Meištė

Komentuoti

Prašome įvesti savo komentarą!
Prašome įrašyti savo vardą!

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.