Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Šiemet gyvenamuosiuose namuose – mažiau gaisrų ir žuvusiųjų

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnų rengiamos prevencinės akcijos ir kitos priemonės padėjo sumažinti gaisrų skaičių gyvenamajame sektoriuje. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, nuo metų pradžios gyvenamuosiuose pastatuose kilo 1163 gaisrai (223 mažiau negu pernai), juose žuvo 27 žmonės (pernai – 40).

Gaisrų statistikai didžiausią įtaką padarė tai, jog sumažėjo gaisrų skaičius dėl krosnių, židinių, dūmtraukių gedimų ar eksploatavimo pažeidimų. Tokių gaisrų kilo 25,6 proc. mažiau negu ankstesniais metais ir juose žuvo 60 proc. mažiau žmonių (pernai – 15, šiemet – 6).

„Šią tendenciją tikimės išlaikyti ir ateityje, nes esame suplanavę kaip niekad daug prevencinių priemonių, – sako departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. – Į gaisrų prevenciją aktyviau įsitraukia vietos savivalda, socialiniai darbuotojai, o daugiausia dėmesio skiriama labiausiai pažeidžiamoms asmenų grupėms ir didžiausios rizikos būstams.“

Rengdami gaisrų prevencijos akcijas „Saugūs namai“ ir „Padėk artimui“ ugniagesiai siekia keisti ne tik gyventojų požiūrį į būsto saugumą, bet ir bendradarbiaudami su kitomis institucijomis suteikti praktinę pagalbą gerinant gyventojų būstų priešgaisrinį saugumą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: