Ievos Vogulienės nuotr. Kalėdinis siaurukas

Šiemet Siaurukas organizuos 12 šventinių kelionių

Gegužės 6 d. reguliariuosius reisus iš Anykščių į Rubikius atnaujinantis VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ šiems metams taip pat pristato 12 šventinių kelionių. Tradiciškai sezonas atidaromas Užgavėnių šventine kelione ir baigiamas – Kalėdiniu siauruku.

„Parengėme metinį šventinių renginių ir kelionių planą, kad turistai ir vietiniai Siauruko krašto žmonės planuodami savo laisvalaikį ir atostogas, galėtų žinoti, kada yra galimybė susipažinti su unikaliu paveldo objektu, patiriant įsimintinų akimirkų ir neišdildomų įspūdžių. Tradiciškai sezoną pradėjo Užgavėnių šventė, o baigs – Kalėdinis siaurukas. Tad lauksime norinčių keliauti ir pramogauti“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Šiemet jau įvyko trys tradicinės kelionės iš Panevėžio siaurojo geležinkelio stoties – Užgavėnių traukinys, Atvelykio šventė ir kelionė į Anykščius Siauruku su dviračiais, paspirtukais ar riedučiais, skirta vasaros sezono atidarymui.

Gegužės pabaigoje – birželio mėnesio pradžioje bus organizuojamos šventinės kelionės „Sveika, vasarėle”, skirtos mažiesiems keliautojams kartu su tėveliais pasidžiaugti baigta mokykla, darželiu ir smagiai Rekstino miške (Panevėžio rajone) pasitikti vasarą.

Birželio 23 d. visų laukia tradicinis Joninių traukinys. Tai kasmetinė Siauruko šventė organizuojama Rekstino miške. Programoje vainikų pynimai, žaidimai, šokio rateliai, koncertinė programa, Joninių laužas ir paparčio žiedo ieškojimas.

Liepos 6 d. bus organizuojamas žygis Mindaugo keliu, kuris tęsis net 13 km pėsčiomis, grožintis Anykščių krašto gamta, pamatant svarbias krašto vietas ir atminimo ženklus. Ant Palatavio piliakalnio žygio dalyvių lauks Mindaugo laikmečio šokiai ir dainos bei puota. 21 val. vieningai su viso pasaulio lietuviais bus giedama Tautiška giesmė.

Rugpjūčio 15 d. šalies bei užsienio piligrimai ir turistai kviečiami į piligriminę kelionę siauruku iš Panevėžio į Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų iškilmes (Žolinės) atlaidus Anykščiuose Šv. Mato bažnyčioje. Planuojama, kad tikinčiuosius į šią kelionę lydės vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

Rugsėjo 23 d. švenčiamas Siauruko gimtadienis. Tradicinės Rekstino girioje vykstančios šventės metu vyksta skrybėlėtų ponių ir ponų konkursas, koncertinė bei šokių programos, vaišinama gimtadienio tortu.

Spalio 24 – 31 dienomis keleivių laukia  išskirtinė programa „Vaiduoklių traukinys“, kuriuo bus keliaujama į  Helovyno miestelį. Jame siauruko keleivių lauks „pragariška“ traukinių depo aplinka, šimtai skaptuotų moliūgų, mugė, šiurpios staigmenos ir neišdildomi prisiminimai.

Prie sparčiai Lietuvoje populiarėjančios „Gastronominės savaitės“ jungiasi ir Siaurukas. Visi šalies bei užsienio gurmanai lapkričio 11 d. kviečiami į „Gastronominė kelionę“ Siauruku iš Panevėžio siaurojo geležinkelio stoties į Anykščius, sustojant Surdegio, Troškūnų bei Anykščių stotelėse ir susipažįstant su Lietuvos kulinariniu paveldu.

Tradicinė Jauno vyno šventė „Božolė traukinys“ kasmet švenčiama trečiąjį lapkričio ketvirtadienį arba savaitgalį. Važiuojama iš Panevėžio ir Anykščių siaurojo geležinkelio stoties į Troškūnų vienuolyną.  Keliautojams siūlomi pikantiški užkandžiai ir specialios receptūros troškinys, pažintis su Božole šventės tradicija ir koncertinė programa.

Šiemet jau trečią kartą Siaurukas kvies Lietuvos šeimas gruodžio 3 d. – 2024 m. sausio 6 d. keliauti pas Kalėdų senelį Kalėdiniu siauruku. Šiais metais Kalėdinė šventė vyks išskirtinėje Surdegio siaurojo geležinkelio stotis aplinkoje. Kelionės bus organizuojamos iš Anykščių ir Panevėžio siaurojo geležinkelio stočių. Keliautojų laukia smagi ir nuotaikinga kelionė švytinčiu siauruku, spindinčių eglučių alėjos, įspūdingos akimirkos su Kalėdų seneliu bei analogų neturintis jaukus Kalėdinis miestelis, kuriame – šilta arbata, pramogos ir edukacijos, staigmenos ir visus metus neišblėstantys prisiminimai.

Daugiau informacijos bei bilietus galite įsigyti VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ interneto svetainėje www.siaurukas.eu

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: