Šiemet žolė irgi dega, bet dega rečiau

Šiemet palyginti su praėjusiais metais, veikiausiai dėl porą savaičių vėluojančio pavasario, sausos pernykštės žolės atvejų registruojama maždaug perpus mažiau. Ugniagesiai primena, kad dėl sausos žolės deginimo žūsta ne tik vabaliukai, žvėreliai, paukščiai, bet neretai ugnis persimeta ir į sodybas, sunaikindamas turtas, žūsta netgi žmonės.

Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros vyriausioji specialistė Vilma Vaiginytė nurodė, jog nuo kovo 20 iki balandžio 21 dienos Panevėžio apskrityje registruoti 35  sausos žolės deginimo atvejai (pernai jų buvo 60). Šiemet per mėnesį Panevėžio rajone atvirose teritorijose fiksuoti 9 tokie gaisrai (pernai – 23). Panevėžio miesto ugniagesiai šiemet gesinti degančios žolės važiavo 11 kartų (pernai – 12).

V.Vaiginytės teigimu, esant palankios oro sąlygoms gaisrams kilti atvirose teritorijose, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai kartu su Aplinkos apsaugos departamento darbuotojais organizuoja reidus žolės degintojams nustatyti. Šiemet Panevėžio rajone vienas gyventojas už žolės deginimą jau buvo nubaustas.

Valdybos specialistė primena, jog pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, ražienų, nenupjautos ir nesugrėbtos žolės deginimas eiliniams poliečiams užtraukia baudą nuo 50 iki 300 eurų, o juridiniams asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *