Šilagalio muzikos festivalis rugpjūčio 15 d.

Jau 11 metų Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centras organizuoja Šilagalio muzikos festivalį „Provincijos Dūdos“.

Per šį laikotarpį festivalis išaugo į tartautinį. Šiemet festivalyje svečiuojasi varinių pučiamųjų instrumentų orkestras iš Bulgarijos „Sandanski“. Orkestras „Sandanski“ puoselėja vertingas Bulgarijos pučiamųjų instrumentų muzikos tradicijas. Per penkiolika savo gyvavimo metų orkestras nuolat tobulėja, ieško įvairių išraiskos formų, puoselėja gilias ir turtingas Bulgarijos muzikines tradicijas. Emil Kirianov – orkestro įkrėjas, kuris ir pavadino kolektyvą „Sandanski“ . Savo muzikiniu talentu, profesiniu sumanumu ir gebėjimu kovoti dėl bendro tikslo – muzikos , „Sandanski“ muzikantai greitai gavo pelnytą pripažinimą Bulgarijos ir užsienio scenose. Vienas iš didžiausių orkestro apdovanojimų – tai specialus prizas festivalyje Euro-boesel, Vokietijoje 2014 metais. Šiandien orkestro vadovas, „Sandanski“ įkūrėjo sūnus – Konstantin Kiryanov. Orkestras gerą vardą pelnė daug koncertuodamas savo šalyje, daro begales įrašų, atliko koncertines programas Nacionaliniame radijuje ir televizijoje. Viena iš pagrindinių pučiamųjų orkestro „Sandanski“ sėkmės paslapčių – tai stebintinai turtingas muzikinis repertuaras – nuo folkloro, klasikinės muzikos iki maršų bei džiazo standartų. Jų repertuare skamba dešimtys garsių Bulgarijos ir užsienio kompozitorių kūrinių. Į Lietuvą atvyksta mažoji orkestro sudėtis, kuri per šiuos metus jau grojo daugelyje šalies nacionalinių ir tarptautinių švenčių, gimtadienių, įmonių vakarėlių, miesto ir kaimo mugėse, vestuvėse…Groja ir lauke ir didžiosiose šalies scenose. Kolektyvą sudaro 35 nariai, bet į Lietuvą atvyksta 16 muzikantu, daugiausia studentai ir moksleiviai.

Festvivalio metu bus pristatomas Šilagalio kultūros centro projektas su Aiste Smilgevičiūte ir grupe „Skylė“. Renginyje girdėsime kompozitoriaus Tado Šileikos varinių pučiamųjų orkestrui aranžuotas albumo „Broliai“ dainas, kurias Aistė atliks pritariant Šilagalio vaikų ir jaunimo orkestrui „Sklepučini“.

Dar festivalio scenoje išvysime Aktorių trupę „Teatriukas“ iš Vilniaus su nuotaikinga programa „Saugokime savo dienas“ pagal J.Erlicko poeziją, kaip patys aktoriai sako:“ Valanda ironiškai pašėlusios dainuojamosios poezijos“. Panevėžio rajono tikros muzikos fabrikėlį „Nešpėtni bernai“, kuriuos gerai žino tiek mūsų rajono, tiek miesto klausytojai. Diskotekoje muzikuos DJ iš Vilniaus „Baltic Balkan“, arklius, ūsus ir auksą į Lietuvos naktinius klubus ant rankų atnešę, visą Europą ir net Vengrijos festivalį „Sziget“ su balkaniškai skambančios ar bent jau atrodančios muzikos bagažu išmaišę. Na ir festilio pabaigoje KC „Garsas“ demonstruos pripučiamą kiną „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ – nuotykių komedija su vesterno elementais ir gruzinišku prieskoniu. Tai pasakojimas apie du draugus iš mažo miestelio – Saulių ir Paulių (vaid. Giedrius Savickas ir Marius Repšys). Vaikinų dienos slenka ramiai ir nuobodžiai, kol staiga jie įsivelia į painią istoriją. Mafijos vadeivos klasta, viliojantys pinigai ir meilė vietinei gražuolei išbando Sauliaus ir Pauliaus draugystę ir sujudina gyvenimus iš pagrindų. Tai istorija, kuri žiūrovus skatina pamąstyti apie gyvenimo pokyčius, draugystės vertę, o jei ne – bent jau smagiai pasijuokti.

Generalinis remėjas: Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: Panevėžio rajono savivaldybės administracija, ŽUB „Šilagalys“, Ūkininkai: Rolandas Pučėta, Jonas Adomavičius, Gražvydas Stankūnas, Vidmantas Vapsva, Keramikas Saulius Rimavičius.

Informaciniai rėmėjai : Laikraštis „Tėvynė“, www.aina:8888 , www.paninfo.lt , Areklama

Laikiame visų šį puikų saulėtą šeštadienį Šilagalio kaime.

Šilagalio kultūros centro projektų koordinatorė Jurga Milerienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *