Šildymo sezono ypatumai Panevėžyje

Šiais metais atsisakančių šildymo daugiabučiuose rekordiškai mažai. Nors kasmet taupant lėšas tokių būdavo keli šimtai, šį kartą visi pageidavo šildymą įjungti laiku. Tiesa, šilumininkai dėl kainų kol kas gerų žinių gyventojams neturi.

Rudeniui parodžius savo nagus, šiemet net pora savaičių anksčiau teko pradėti šildymo sezoną. O tai reiškia, kad pusmetį trukantis šildymas vėl smarkiai kirs per pinigines. Būtent dėl šios priežasties kai kurie gyventojai pageidavo, kad šiluma dar nebūtų pajungta. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna sako, kad tokia galimybė yra, ir nors sezonas prasidėjęs nenorintieji šildytis gali to atsisakyti.

Nors šiemet pageidaujančiųjų dar nešidlyti savo būstą gerokai mažiau, tačiau tiems, kas vis gi nori sutaupyti, administracijos direktorius pataria gerai pagalvoti.

Pastebima, kad dažniausiai šildymo kurį laiką nepageidauja vyresnio amžiaus žmonės, motyvuodami tuo, kad taip bando bent kažkiek sutaupyti lėšas už sąskaitas. Tačiau šiemet jau daugelis mano priešingai.

Nors šildymo sezonas Panevėžyje jau prasidėjęs, tačiau yra tokių daugiabučių, kuriuose nėra net radiatorių. Dėl užtrukusių renovacijos darbų, Žemaičių gatvės daugiabutyje žmonėmis priversti šildytis vilnonėmis kojinėmis ir šiltais pledais, tačiau panašu, kad čia gyvenantiems tai rūpesčių nesukelia.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, per metus šiluma pigo beveik visuose didžiuosiuose miestuose, tačiau Panevėžyje padidėjo net šešiais procentais. AB “Panevėžio energija” paskelbė, kad šį šildymo sezoną šiluma pinga, tiesa, simboliškai, už spalį kilovatvalandė šilumos kainuos 0 ir trimis šimtosiomis cento mažiau nei buvo rugsėjį.
Plačiau vaizdo reportaže.

GNTV_logotipas_baltas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *