Šildymo sezonui artėjant: ką daryti, jei namuose apsigyveno tarakonai

Lauke vyraujant vėsesniems orams, gali kilti daugybė su įvairiais kenkėjais susijusių problemų. Vieni tokių nemalonumus sudarančių gyvių – tarakonai. Prasidėjus apšildymo sezonui šie parazitai išties gali suaktyvėti, nes tokiu metu jie ima ieškoti šiltesnės, tinkamesnės jiems gyventi erdvės. Tarakonai yra labai jautrūs šalčiui, tad tinkamu momentu jie bando slėptis ir neretai užima šiltą gyvenamųjų namų teritoriją. Ką reikėtų žinoti?

Ne visuomet tarakonų atsiradimą lemia nešvara

Tikriausiai daugeliui atrodo, kad tarakonai apsigyvena tik nešvariuose namuose. Visgi, galima sakyti, kad tai tiesiog seniai vyraujantis stereotipas. Tarakonų atsiradimą gali lemti daug įvairių veiksnių. Be abejo, nors šiuos kenkėjus traukia maisto likučiai, yra ir kitų momentų, pavyzdžiui, palanki  šiluma bei drėgmė. Neretai tarakonai apsigyvena net ir tuomet, kai namuose laikomasi ypatingos higienos ir tvarkos. Kodėl? Tarakonai yra itin migruojantys kenkėjai, todėl dažnais atvejais jie gali atkeliauti iš greta esančio kaimynų buto. 

Kaip susitvarkyti?

Be to, kad privalu laikytis tvarkos, nepalikti namuose šiukšlių ar maisto likučių ilgesniam laikui, reikėtų pagalvoti ir apie kitas priemones. Jei kenkėjai atkeliavo iš kaimynų, svarbu įvertinti, kaip jie galėjo pas jus patekti, ir tuomet užsandarinti visus galimus plyšius. Dar viena rekomendacija – nuo kenkėjų apsaugantys tinkleliai ant ventiliacijos angų. 

Žinoma, tai daugiau prevencinės priemonės, tačiau ką gi daryti, jei tarakonai jau apsigyveno? Šiuo metu rinkoje visa gausybė įvairiausių priemonių, padedančių atsikratyti tiek tarakonų, tiek kitų kenkėjų. Svarbiausia, kad priemonės būtų saugios sveikatai. Galime pamiršti tuos laikus, kai papurškus priemonės reikėdavo išeiti iš namų ir laukti, kol pavojingi chemikalai išsisklaidys ir tuo pačiu sunaikins parazitus. Šiandien saugių naikinimo priemonių pasirinkimas tikrai platus. Jei vis dėlto nepavyksta apsisaugoti nuo tarakonų patiems, verta kreiptis į kenkėjų naikinimo tarnybas, kurie pagal individualią situaciją padės nuspręsti, kokios kenkėjų naikinimo priemonės konkrečiu atveju geriausios ir saugiausios naudoti.

Naikinant kenkėjus, ypatingai tuomet, kai tai darote patys, labai svarbu apsišarvuoti kantrybe ir turėti atkaklumo.  Svarbiausia, jei pastebėjote namuose nelauktų svečių, nieko nelaukite. Tikėtina, kad įsisenėjusi problema ne tik taps sunkiau įveikiama, bet ir ilgainiui sukels problemų sveikatai. Būkite atidūs ir pasirūpinkite savimi bei namų jaukumu! 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: