Šilko instaliacija „Kinetinė medicina“ Panevėžio miesto dailės galerijoje

Panevėžio miesto dailės galerijoje 2015 m. gruodžio 9 d. atidaroma menininkės Eglės Gudonytės šilko instaliacijos „Kinetinė medicina“ paroda. Instaliacija sukurta iš šilko, kurį kūrybinėse dirbtuvėse išmargino trijų Lietuvos miestų sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Ant šilko tapė Respublikinės Panevėžio ligoninės, Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės ir Respublikinės Kauno ligoninės medicinos personalas. Kūrybines dirbtuves vedė Panevėžio, Vilniaus ir Kauno menininkės – Aušra Lazdauskienė, Austė Jurgelionytė-Varnė, Marijona Sinkevičienė. Kūrybinėse dirbtuvėse medicinos personalas susipažino su tapybos ant šilko technika, sukūrė rankdarbių sau ar artimiesiems.

„Kinetinė medicina“ sukurta iš veik 200 šilko skarelių, kurias instaliacijų ir performansų menininkė Eglė Gudonytė susiejo į daugialypę kabančią instaliaciją.

Eglei Gudonytei kūrybai būdingas minimalizmas, aiškumas, pusiausvyros įspūdis. Linija, forma, kompozicija – veikia kaip užuominos, kurios skatina žiūrovą savaip „išgyventi“ tai, kas užslėpta kūrinyje. Instaliacija „Kinetinė medicina“ atsispindi svarbą, kurią menininkė skiria gamtai, į kurią atsigręžiama pasiilgus harmonijos ir jėgų kasdienybėje. Gamta ir jos formos žavi savo tobulumu, ji atsiskleidžia kaip išties gydanti.

Paroda „Kinetinė medicina“ yra socialinio meno projekto „Menas žmogaus gerovei“ dalis. Projektas „Menas žmogaus gerovei“ siekia stiprinti jungtis tarp meno ir sveikatos. Lietuvoje socialinės meno praktikos koncepcija ir veikla, savo tikslais siejanti įvairias – meno, sveikatos, socialinės apsaugos, mokslo ir kt. sritis – yra unikali ir inovatyvi. Sveikatos priežiūros sektoriaus darbuotojai dirba itin sudėtingoje kompleksinėje aplinkoje, kupinoje stresogeninių veiksnių, kurie daro darbą pavojingu sveikatai ir nesaugų. Projektas atstovauja požiūrį, kad kūrybinė-meninė veikla yra veiksmingas būdas stiprinti gerovę darbe.

Parodos atidarymas: 2015 m. gruodžio 9 d. (trečiadienį) 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje (Respublikos g. 3).

Parodos atidaryme violončele grieš Kornelija Petkutė.

Paroda Panevėžyje veiks vos kelias dienas – iki gruodžio 13 d. Instaliacija taip pat bus pristatyta parodose Vilniuje ir Kaune 2016 m.

Paroda yra socialinio meno projekto „Menas žmogaus gerovei“ dalis. 

Projektą įgyvendina – VšĮ Socialiniai meno projektai.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai: Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, Respublikinė Panevėžio ligoninė, Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė, Respublikinė Kauno ligoninė, Panevėžio miesto dailės galerija.

Galerijos darbo laikas: trečiadieniais – sekmadieniais nuo 11:00 iki 18:00 val.

Daugiau apie projektą: tel. 8 656 14847, FB: Socialiniai meno projektai, www.menasgerovei.lt.

Eglės Gudonytės fotografijos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: