Silpnas alkoholis Panevėžio centre liesis laisviau

Pastarajame Panevėžio miesto tarybos posėdyje politikai pritarė, savivaldybės Miesto plėtros skyriaus inicijuotam ir parengtam sprendimo projektui, kad silpnu iki 7,5 procento alkoholiu Laisvės aikštėje ir Senvagėje būtų leista prekiauti ne tik per miesto gimtadienio ar tarptautinius (ultratriatlono varžybas) renginius, bet ir Kalėdiniu laikotarpiu.

Tam entuziastingai pritarė ir kai kurie opozicijos atstovai, teigdami, kad ankstesni ribojimai prasilenkė su sveiku protu ir tai būtų nors nedidelė parama verslui. Tik judėjimo „Kartu“ atstovai buvo kategoriškai nusistatę prieš bet kokį miestiečių girdymą ir ragino pirmiausia spręsti Laisvės aikštėje įsikūrusių verslininkų problemas, nes rekonstruojant aikštę bet kokia jų veikla praktiškai buvo sustabdyta. Abejonių dėl prekybos alkoholiu švelninimo turėjo ir kai kurie konservatoriai.

Meras Rytis Mykolas Račkauskas konstatavo, kad sprendimo projekto esmė yra leisti per Kalėdas Panevėžio centre pilstyti karštą vyną. Projekto rengėjai patikslino, kad leidimas galiotų prekiauti ir silpnu (karštu ir šaltu) sidru bei alumi.

Konservatorė Indiana Grigienė teiravosi, kodėl Panevėžys nenori perimti Anykščių pavyzdžio ir per Kalėdas prekiauti karštu bealkoholiniu vynu.

Buvęs miesto meras konservatorius Vitalijus Satkevičius teigė žinantis, kad vynų stiprumas prasideda nuo 10, 12 ar 14 laipsnių ir teiravosi ar jis bus skiedžiamas. Pastarajam buvo atsakyta, jog verslininkai paisydami Alkoholio priežiūros įstatymo žino kaip ir ką daryti.

Politikams pasidomėjus ar Kalėdinis laikotarpis, kaip anksčiau, yra laikas tarp Kūčių ir Trijų Karalių, projekto rengėjai atsakė, jog dabar jis tęsiasi nuo eglutės įžiebimo iki jos nupuošimo.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: