Šiltas vasaris mažino mokesčius

Už būsto šildymą vasario mėnesį Panevėžio gyventojai sulauks vidutiniškai 45 proc. mažesnių  mokesčių nei  sausį ir mokės 10 proc. mažiau  nei  praėjusių metų vasario mėnesį.

Šių metų vasario mėnesį Panevėžyje vidutinė oro temperatūra  sudarė 1,5 laipsnio šilumos, o praėjusį sausį – 8,4 laipsnio šalčio. 2015 m. vasario mėnesio vidutinė oro temperatūra sudarė 0,1 laipsnio šilumos.

Kiekviename daugiabučiame name  suvartojamas skirtingas šilumos kiekis, nes  tai priklauso nuo  bendros pastato būklės, nuo namo vidaus  šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros, nuo gyventojų  palaikomos vidaus temperatūros butuose.  Šilumos kaina visiems gyventojams yra vienoda, o mokėjimų skirtumus už šildymą atskiruose pastatuose lemia skirtingas šilumos suvartojimas juose.

AB „Panevėžio energija“ duomenimis, vasario mėnesį Panevėžio daugiabučių namų vienam kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai suvartota 11,68 kWh šilumos ir mokestis už patalpų šildymą vidutiniškai sudaro 0,72 Eur/m2. 50 kv. metrų ploto buto šildymas gyventojams vidutiniškai kainuos 36 Eur. Praėjusį sausį dėl šalto oro buvo suvartota žymiai daugiau šilumos ir gyventojai už  tokio pat ploto šildymą  mokėjo apie 65 Eur.

Šių metų vasaris buvo šiltesnis ir šilumos kaina buvo 6,6 procento mažesnė nei  prieš metus. 2015 metų vasarį gyventojai 50 kv. metrų ploto buto šildymui išleido apie 40 Eur.

Šių metų vasarį mažiausiai energijos naudojo renovuotų namų gyventojai, butų šildymui suvartota vidutiniškai 40 procentų mažiau šilumos nei nerenovuotuose namuose. Mokestis kvadratiniam metrui šildyti vidutiniškai sudarė 0,46 Eur.  50 kv. metrų buto šildymas renovuotuose namuose kainuos apie 23 Eur.

Daugumos namų, kuriuose yra įrengti automatizuoti šilumos punktai su galimybe automatiškai reguliuoti šildymo ir karšto vandens temperatūrą, gyventojams šildymas vidutiniškai kainuos 0,75 Eur/m2. Tokių namų gyventojai už 50  kv. metrų ploto buto šildymą  vidutiniškai mokės 38 Eur.

Daugiabučių namų su nemodernizuotais šilumos punktais gyventojai už vieno kvadratinio metro šildymą vidutiniškai mokės 0,81 Eur ir mėnesio mokestis už 50  kv. metrų buto šildymą vidutiniškai sudarys 41 Eur.

Informacija vartotojams

Bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt /Gyventojams/ Šilumos suvartojimas daugiabučiuose namuose/ Namo informacija – Panevėžys/ galima sužinoti, kiek  kiekvieną mėnesį gyvenamieji namai suvartojo šilumos vienam kvadratiniam metrui šildyti ir kiek tenka mokėti už  buto kvadratinį metrą.

Visi AB „Panevėžio energija“ vartotojai  bendrovės interneto svetainėje www.pe.lt  gali prisijungti prie Klientų savitarnos portalo ir peržiūrėti jiems pateiktas sąskaitas už sunaudotą šilumą ir karštą vandenį,  jas atsispausdinti, apmokėti elektroniniu būdu bei deklaruoti karšto vandens skaitiklių rodmenis.

 

Daiva Paulauskienė

AB „Panevėžio energija“

Atstovė spaudai


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: