AktualijosLietuvos naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Šimtamečiai: Lietuvoje dabar – geriausia per šimtą metų

Atkurtos Nepriklausomybės šimtmetį Lietuva pasitiko geriausiais savo laikais. Taip vienbalsiai tikina kartu su šalimi nepriklausomybės žingsnius ėję šimtamečiai senoliai.

„Labai myliu Lietuvą ir niekada nenorėjau jos palikti“, – tikina už poros mėnesių 101 metų sulauk-sianti Viktorija Adomavičienė.

Kita projekto „100 metų kartu“ herojė Angelė Petrauskaitė mano, kad ypatingai reikia džiaugtis laisvu žodžiu. „Nieko nereikia bijoti, gali tiesą sakyti, o aš gyvenime daug kur turėjau meluoti“, – prisimena senolė. O ir turimoms problemoms ji turi paprastų sprendimų receptą: „Reikia būt sąžinin-giems, kai paklausai per televiziją, radiją, tai pikta girdėti: korupcija ir korupcija. Išsirenka, nežiūri, kaip dirba, ir ieško teisybės po kelių metų. Aš nepataisysiu, bet jei yra blogas Seimo narys, reikia viena karta nubausti ir viskas.“

Kita Lietuvos šimtametė, kurios istorija atsidūrė ir „100 metų kartu“ albume, ir filme, 18 metų praleido Sibire, todėl už savo Tėvynę brangiau nieko neįsivaizduoja. „Gyvena ir dar dejuoja. Ką to-kiems lietuviams daryt? Jie Lietuvos sulaukė ir dar dejuoja. Lietuva yra brangiausia. Lietuva – tėvy-nė. Mūs didvyrių žemė“, – su ašaromis akyse kalba ilgaamžė.

Šimtą metų perkopusiai Salomėjai Maceikienei Sąjūdis, Baltijos kelias, laisvės atgavimas kėlė bega-linį džiaugsmą. „Man Lietuva yra visas gyvenimas. Reikia rasti gerą darbą ir dirbti jį iš širdies, kad visą laiką širdis stumtų ten, kur yra kažkas gražaus ir gero valstybei“, – mano ji.

Vienas vyriausiųjų valstybės šimtmečiui skirto projekto herojų – Jonas Murauskas – taip pat nestoko-ja meilės ir džiaugsmo Tėvyne.

„Dabar, gyvendamas taip ilgai, džiaugiuosi, kad galiu prisiminti savo nueitą kelią ir garbingus žmones, kurie mane lydėjo. Ir aš juos. Man Lietuva labai graži. Noriu, kad ir anūkai, ir proanūkiai savo žemėje gyventų“, – tikisi jis.

Daugiau nei 70 metų kartu su žmona gyvenantis Aleksandras Stancelis trokšta, kad šalyje būtų dau-giau lietuviškumo, kad daugiau žmonių rinktųsi gyvenimą savo šalyje ir čia būtų gerbiami.

„Nėra geriau kaip čia, bet ir čia kada nors gali būti geriau“, – išmintingai šypsosi 101 metų Constan-tine Zalagenas.

„100 metų kartu“ – tai projektas, fotografijomis bei dokumentinio kino kadrais pasakojantis nepag-ražintas Atkurtos Lietuvos bendraamžių istorijas: kokia buvo jų vaikystė, kaip siekė mokslo ir dirbo, kaip kentė badą ir nepriteklių, kaip mylėjo ir augino vaikus, o tuo pat metu vyko karas, keitėsi valdžios, buvo žudomi klasės draugai, kaimynai, broliai, seserys ir tėvai. Jie sugebėjo mylėti ir išgy-venti, išlaikyti svarbiausius žmogiškumo principus ir džiaugsmą gyvenimui.

Savo, šimtamečio žmogaus, istoriją pirmą ir galbūt paskutinį kartą jie pasakoja kino kamerai ir fotoa-parato objektyvui.

Filmas „100 metų kartu“ kino ekranuose pirmą kartą pasirodys jau „Kino pavasario“ metu, kovo 16 dieną.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.