Širdies šilumą spinduliuojanti paroda

Rugsėjo 4 dieną Ignalinos krašto muziejuje atidaryta tekstilininkės Danutės Blažienės paroda „Neaustas neverptas pasidaro šešenytis“. Eksponuojami skiautinių darbai – tai didelio kruopštumo ir meninės dermės kūriniai, o pati kūrėja – labai nuoširdi ir atvira, visus apdovanojanti gražia šypsena.

Autorė papasakojo apie savo kūrybinį kelią, kurio pradžia – susidomėjimas močiutės ir mamos rankdarbiais, siuvimo mašinos ,,prisijaukinimas“. Matydama iš kartos į kartą perduodamą audimo tradiciją, moteris pagalvojo, o kodėl tų nuostabių audimo raštų neatkartojus siuviniuose. Danutės siuviniai tikrai įspūdingi, lyg bičių korys sudėlioti iš šešiakampių. ,,Tai tvari ir aiški geometrinė forma, paimta iš bičių gyvenimo. Ją galima tęsti ir tęsti iki begalybės. Juk Austėja ir bičių, ir audėjų globėja…“,– sakė moteris.

Danutė Blažienė gimė 1975 m. Kauno rajone, Garliavoje. Baigė vidurinę ir Kauno aukštesniąją meno mokyklas, vėliau, jau gyvendama Utenoje, Kauno technologijos universitete įgijo siuvinių dizaino ir technologijos specialybę. Nors dirbo ir inžinerinį darbą, su metais noras kurti vis didėjo. 2007 m.  moteris  tapo Utenos skiautininkių klubo ,,Vorė“ nare, pradėjo rengti personalines parodas. Kaip pati sako, dabar gyvena ant rubežiaus, kur baigiasi Utenos Saldutiškio seniūnija ir prasideda Ignalinos kraštas, todėl ir savo kūrybą norėjusi pristatyti Ignalinos žmonėms.

Vasarą Danutė Blažienė daug laiko praleido Bitininkystės muziejuje Stripeikiuose. Įgyvendinant projektą „Neaustas neverptas pasidaro šešenytis“, čia vyko korio siuvimo edukacijos. Kartu su lankytojais sukurtas darbas dabar eksponuojamas muziejaus Žalčio klėtelėje. Paklausta, per kiek laiko pasiuva didelę lovatiesę, sakė, kad užtrunka maždaug mėnesį, o kūrybinis darbas reikalauja daug susikaupimo, koncentracijos, todėl mintys negali skraidyti. Už gražią parodą autorei dėkojo muziejaus direktorė Renata Veličkienė, ją sveikino Saldutiškio seniūnas B. Šliogeris, bičiulės iš skiautininkių klubo, Bitininkystės muziejuje užsimezgusia pažintimi džiaugėsi dailininkė Nijolė Trinkūnienė.

Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: