Šiuolaikinės moterys laužo visus stereotipus: kokia ateitis jų laukia?

Nuolat girdime įkvepiančias istorijas apie moteris, kurios atkakliai kopia karjeros laiptais, aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, kuria sėkmingus verslus, o neretai greta viso to, sugeba puikiai derinti ir visavertį šeimos gyvenimą̨. „Kaip joms visa tai pavyksta?“ – šį šeštadienį susimąstys TV3 laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ vedėjas Leonardas Pobedonoscevas.

Atsakyti į šį̨ klausimą jam padės kosmetikos produktų linijos bendraįkūrėja Marija Valaitė. Marija 12 metų dirbo gerai apmokamą darbą komunikacijos ir rinkodaros srityje. Tačiau jau ne vienerius metus jos galvoje kirbėjo verslo idėja, kurią galiausiai išdrįso įgyvendinti tada, kai tapo mama. Kaip sako pati Marija, verslumas jai niekuomet nebuvo svetimas, o ir ši idėja visuomet buvo kartu su ja. Atėjus laikui, ji pagaliau išdrįso įgyvendinti svajonę ir sukurti tai, kas būtų labai vertinga visuomenei.

Jauna moteris vadovaujasi posakiu: „Kas daro, tas ir padaro“. Ne ką rečiau ji sau primena, kad gali padaryti viską – juk tai tik psichologinė būsena, kurią mes galime keisti ir šitaip patikėti savimi.

Šiandien ji vadovauja sėkmingam lietuvių mokslininkų sukurtam „Math Scientific“ kosmetikos verslui, kuris per pastaruosius metus perkopė net išsikeltus finansinius tikslus. Laidos vedėjas neslėps, kad Marija jau dabar daugeliui yra pavyzdys. Jauna moteris, turinti tiek žinių ir ambicijų, skinasi kelią versle ir viską suspėja – o juk laiko reikia net tik verslui vadovauti ir vystyti, bet ir skirti jo šeimai. Paklausus, kokia ji yra vadovė, Marija sakys, kad ji vadovaujasi transformacinės lyderystės principais, kuomet ne jai dirba žmonės, o visi dirbame ir bendrų tikslų siekiame kartu.

O šiandien viskas yra įmanoma – galima drąsiai sėdėti už̌ sparčiai augančio verslo vairo ir tuo pat metu sėkmingai laviruoti asmeninio gyvenimo kelyje. Tereikia pasitikėti savimi, turėti idėją, suburti tinkamą komandą, išsikelti tikslą̨, laikytis užsibrėžto plano ir niekada nenuleisti rankų.  Vis tik, jei vadovausimės bendrais faktiniais duomenimis, moterų, užimančių aukščiausios grandies vadovių pareigas,  pasauliniu mastu yra tik apie 29 procentai. Tačiau Lietuvoje situacija yra kur kas optimistiškesnė. Kaip teigia SEB banko vadovė Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, moterys mūsų šalyje sudaro daugiau nei trečdalį visų vadovaujančias pareigas užimančių asmenų. Tai, pasak S. Gutauskaitės-Bubnelienės, lemia iš kartos į kartą užprogramuoti stereotipai. Tačiau progresas tikrai yra. Tikimasi, kad ateityje jis bus dar ryškesnis, aktyvioms ir iniciatyvioms moterims laužant senus standartus.

Kokią ateitį verslo pasaulyje besisukančioms moterims prognozuoja specialistai?

Laida „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ – šeštadienį̨ 11.30 val. per TV3.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: