Laisvalaikis - Mada - 2021-08-16

Siuvinėjimas ant drabužių: kaip pasidaryti pačiam?

Ko gero siuvinėjimas dar ilgą laiką neišeis iš mados. O ypač tada, kai šis būna unikalių atvaizdų. Tokius įmanoma sukurti tik tada, kai šiuose yra kiekvieno žmogaus individualumo, o tai yra aktualu tiems, kurie bent šiek tiek turi įgūdžių siuvinėjimo amatui.

Nuo ko viskas prasideda?

Pirmiausiai reikėtų išsirinkti rūbą, kurį norėtumėte apdailinti siuvinėjimo raštu. Išsirinkus rūbą, reikėtų įvertinti jo audinį ir turimus įrankius – ar pavyks su jais sukurti norimą vaizdą. Jeigu neturi reikiamų arba norite pakeisti esamus siuvinėjimo įrankius, jų galima rasti – Valerija Fic internetinėje parduotuvėje. Ne tik kokybiška, bet ir greita! Įsigijus reikiamus įrankius, galima planuotis ir siuvinėjimą.

Tiesa, kaip pirminiam darbui geriausiai pasirinkti kryžminį siuvinėjimą. Šis laikomas vienu iš paprasčiausių, tačiau neprasčiausių. Pirmai pabandykite ant panašaus tipo audinio, o tik tada pasiimkite savo išsirinktą drabužį. Jeigu pasirinkote marškinėlius, puiki vieta siuvinėjimui yra rankogaliai, kišenės ir apykaklė. Šioms marškinėlių dalims, dažniausiai trūksta akcento, todėl išsiuvinėtas paveikslėlis bus puikus variantas.

Tam, kad siuvinėjimas būtų kuo paprastesnis, geriausia rinktis schemas, kuriuose kartojasi panašūs fragmentai. Įgiję patirties, galėsite kurti įvairiaspalves kompozicijas, kurias bus galima vaizduoti ant marškinėlių nugaros, krūtinės ar rankovių dalyse.

Kaip pasirinkti audinį ir siūlus?

Pasirinktas audinys neturi būti linkęs nublukti ar susidėvėti jau po pirmo skalbimo, todėl renkantis drabužį ant kurio norite siuvinėti – pasirinkite geresnės kokybės. Prieš pradedant siuvinėjimą, geriausią drabužį išskalbti, kaip nurodyta gamintojo etiketėje.

Siuvinėjimo siūlus reikia rinktis pagal: jų atsparumą išblukimui,  švarią ir ryškią spalvą bei derinant su audinio spalva. Rekomenduojama rinktis tik kokybiškus, siuvinėjimui skirtus siūlus. Netinkami siūlai gali būti, jog pradėjus siuvinėjimą greitai nušiurs, plyš,o galutiniame rezultate bus blankūs ir nematomi. Šiuos geriausia įsigyti specializuotuose siuvinėjimo parduotuvėse. 

Tam, kad patikrinti siūlo kokybę reikia jo šiek tiek išsiuvinėti ant balto audinio ir visą šį dirbinį pakišti po karštu vandeniu. Jeigu siūlas nenudažo audinio, tuomet jis kokybiškas, o jeigu nudažo, tuomet – ne.

Kaip siuvinėti dygsnį?

Satino dygsnį galima naudoti ant marškinėlių, džinsų ir megztų megztinių. Tam, kad darbas eitųsi sklandžiai jums reikės keleta priemonių: pieštuko, siūlų, žirklių ir siuvinėjimo lanko. Drabužio dekoravimas vyksta keliais etapais:

  • pasirinktas piešinys, logotipas ar schema, turi būti perkeltas ant drabužio. Tam, kad tai padaryti, galite pasinaudoti pieštuku, kuris skirtas piešti ant audinių
  • audinio gabalas ant kurio yra piešinys, turi būti užtrauktas ant siuvinėjimo lanko
  • siuvinėdami stebėkite kiekvieną eilutę ir visus piešinio kontūrus. Kuo siūlai yra labiau sulankstyti, tuo bendras vaizdas atrodys estetiškai ir natūraliai.

Itin originaliai atrodo, satino dygsniu išsiuvinėti džinsai. Kurkite savitą grožį ir nebijokite unikalumo!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: