Skaistakalnio parke atidaryta instaliacija

Kovo 9 d. 18 val. Skaistakalnio parke vyko instaliacijos „Kada šaknys paliečia auksą“ atidarymas.

Tai bendruomeninis meno projektas, skirtas suprasti keliautojus, atvykusius iš užsienio gyventi į Panevėžį arba čia gimusius ir išvykusius pažinti pasaulį, ir galiausiai apsisprendusius sugrįžti bei apsigyventi Panevėžyje.

Nematerialiąją projekto dalį sudarė 17 interviu apie tai, kas paskatino tuos žmones likti mieste ir kaip jie susikūrė savo namus kaip keliautojai.

Instaliacija Skaistakalnio parke bus daugiau nei 24 valandų trukmės bendravimo su keliautojais išraiška: įkvėpimo akimirkos, atvirumas, džiaugsmo ašaros, palaikymas ir kt.

Rumunė menininkė Stefania Pasare atrado auksavimo techniką (unikalią amato formą, kai ant daiktų dengiama aukso danga) ir panaudojo ją instaliacijoje. Medžiaginę projekto dalį sudaro su įžeminimo istorija susijusių asmeninių daiktų paauksavimas, kuriuos žmonės patikėjo padovanoti projekto autorei, todėl susidaro viena vizualinė instaliacija.

Instaliacija Skaistakalnio parke veiks iki kovo 16 d. 18 val.

Renginį organizuojantis „Artihost“ – tai vienintelė pasaulyje hostelio ir bendradarbystės erdvė, siūlanti meno ir kultūros rezidencijas. Kartu su menininkais ir kultūros atstovais vystomi tarptautiniai meno ir kultūros projektai Panevėžio mieste.

Parengė Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: