Skaistakalnio parke atsiras naujos miestiečių gausiai lankomos erdvės

Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendina projektą „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“.

„Norint mieste sukurti kokybišką pokytį neužtenka vien infrastruktūrinių sprendimų – reikia ir vietinių žmonių, verslo, įvairių organizacijų, bendruomenių įsitraukimo. Prieš kelerius metus vyko nemažai diskusijų, susitikimų, aptarimų su aktyviais miesto gyventojais ir bendruomenėmis, kurių metu diskutuota apie poreikį būtent Skaistakalnio parke palikti erdvę plėtoti bendruomenines sodininkystės/daržininkystės iniciatyvas. Tikimės, kad Skaistakalnio parke atsiradusios kitokios, naujos erdvės taps dar viena miestiečių gausiai lankoma erdve, bus vykdomos įvairios bendruomenių, organizacijų, verslo, kultūros atstovų veiklos“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Projekto įgyvendinimo metu vyko įvairūs partnerių susitikimai, buvo surengtos konferencijos, kurių metu specialistai, dirbantys architektūros, teritorinių planavimo, investicinių pritraukimo srityse gilino žinias apie apleistų teritorijų urbanistinę transformaciją. Buvo pristatyta naujausi miestų transformacijos procesai, skirtingų suinteresuotųjų šalių valdymo ir viešųjų investicijų vertės nustatymo modeliai bei kt. Taip pat buvo sukurtas ir pradėtas eksponuoti miesto 3D maketas.

Savivaldybei gavus beveik 70 tūkst. Eur ES investicijų sutvarkyta apie 2 ha žemės, besiribojančios su Skaistakalnio parku ir Meistrų g. (buvusi karinio dalinio aviacijos dirbtuvių teritorija). Čia esantys valstybinės žemės sklypai išvalyti, sutvarkytos žaliosios zonos, pašalinti menkaverčiai krūmai ir kt. Pagrindinėje teritorijos zonoje pastatyta oranžerija, pasodinti akcentiniai gėlynai bei kiti želdiniai, takai, įrengti mažosios architektūros elementai, apšvietimas, suoliukai poilsiui, dviračių stovai, atsirado ne tik rekreacinė, bet ir atvira erdvė meno kūriniams eksponuoti.

Teritorija tvarkoma įgyvendinant INTERREG V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“. Teritorijos projektavimo darbus Savivaldybės užsakymu atliko MB „Susisiekimo komunikacijų sprendimai“, rangovas – AB „Statkorpas“.

Komunikacijos skyrius  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: