M. Gauba skulptūra

Skandalinga gigantinio dydžio M. Gaubo skulptūra „Aukštynkojis“ pristatyta didžiausiame vasaros festivalyje

Gėlių, meno ir meilės festivalyje, vykstančiame Pakruojo dvare, pristatyta skandalinga ir įspūdinga Martyno Gaubo skulptūra „Aukštynkojis“. Šis naujausias menininko darbas išryškina pokyčius kūno vaizdavimo mene, atskleidžia visuomenės evoliuciją ir išreiškia skirtingų epochų estetikos bei filosofijos nuostatas.

„Martynas Gaubas – šiuolaikinis lietuvių skulptorius, garsėjantis savo kūrybiškumu ir unikaliu požiūriu į skulptūros meną. Jo darbai yra žinomi dėl originalumo, humoro ir netikėto požiūrio į kasdienius objektus bei žmones. Džiaugiamės, kad dvaro lankytojus galėsime pradžiuginti dar viena jo kurta skulptūra“, – sakė dvaro kancleris Giedrius Klimkevičius.

Ši gigantiška kojų skulptūra buvo perkelta į šalia dvaro tekančią Kruojos upę, o mechanizmas įgalino skulptūroims suktis vandenyje, sukuriant įspūdį, jog stebimas sinchroninio plaukimo šokėjų pasirodymas.

„Svarbus kompozicijos elementas yra pats vanduo, kuris formuoja papildomus kompozicijos atspalvius ir atmosferą. Vanduo ne tik atspindi skulptūros formas, bet ir įtraukia judesį bei šviesos žaismą į bendrą kūrinio visumą. Ją papildo ir paties dvaro aplinka, kuri suteikia istorinio ir kultūrinio konteksto. Dvaro architektūra ir aplinkiniai peizažai sukuria vientisą foną, kuriame skulptūra tampa organiška dalimi“, – pasakojo skulptūros autorius Martynas Gaubas.

Naujai pristatyta skulptūra sulaukė didelio visuomenės dėmesio ir diskusijų. „Sulaukėme aštrios diskusijos socialiniuose tinkluose bei kelių šimtų pasiūlymų dėl to, kaip galėtume pavadinti šį meno kūrinį. Lankytojai siūlė įvairius pavadinimus, tokius kaip „Rubenso balerinos“, „Šiuolaikinės undinėlės“, „Kruojos sirenos“, „Pakruojo nimfos“, „Skandalas“ ir „Laisvė“. Galiausiai nusprendėme skulptūrą pavadinti „Aukštynkojis“, – pasakojo festivalio organizatoriai.

„Aukštynkojis“ – ne pirmoji M. Gaubo skulptūra Pakruojo dvaro teritorijoje. Jau anksčiau čia buvo pristatyti keli skulptoriaus darbai, išryškinantys Viljamo Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ personažus.

Pakruojo dvaras, kuris yra didžiausia išlikusi dvaro sodyba Lietuvoje, kasmet pristato vis naujas skulptūras, kurios nuolat atnaujinamos ir papildomos. „Kiekvienais metais stengiamės pristatyti kažką naujo, o senosios skulptūros apvelkamos į kitas gėles, tad kiekvienais metais atrodo vis kitaip“, – teigė dvaro kancleris Giedrius Klimkevičius.

Gėlių, meno ir meilės festivalis Pakruojo dvare vyksta kiekvieną dieną iki pat rudens. Organizatoriai kviečia visus apsilankyti ir pasinerti į unikalų meno bei gamtos pasaulį, kuris kasdien stebina naujais atradimais.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, bet ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje. Čia atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas, suteikiantis unikalią galimybę patirti istorinę praeitį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: