WILD MEN (Photo credit Jonatan Mose)

Skandinaviško humoro komedija „Laukiniai vyrai“ bandys pabėgti nuo kasdienybės, sveiko proto ir atsakomybių

Tribekos kino festivalyje pristatyta vyriška komedija „Laukiniai vyrai“ (Wild Men, 2021 m.) – tai skandinaviško humoro grynuolis apie šiuolaikinį žmogų supantį patogumą ir kas nutinka, kai jo netenkame. Filmo režisierius Thomasas Daneskovas kviečia pabėgti nuo sveiko proto bei leistis į kelionę ieškant vikingų kaimo ir tikrojo savęs.

Lietuvos kino teatruose nuo balandžio 22 d. rodomo filmo pagrindinis herojus Martinas – vidutinio amžiaus vyras, kuris pavargęs nuo patogios kasdienybės paliko šeimą, darbą ir kitas atsakomybes ir slapta išvyko į Norvegijos miškus. It vikingas, apsikarstęs storais kailiais ir įnagiais, jis bando išgyventi ir susimedžioti maisto. Laimė, jog pamiškės degalinė visai čia pat. Pakeliui sutiktas sužeistas, nuo teisėsaugos ir gaujos bendrų bėgantis narkotikų prekeivis Musa tampa jo likimo draugu.

Absurdiškų situacijų kupiname filme įtraukia kriminaliniai įvykiai, gamtos ir šiuolaikybės kontrastai bei netikėti atsitiktinumai. Abu vyrus vejasi ir Musos gaujos bendrai, ir vietinė policija, kuri, kaip ir priklauso komedijos žanrui, nežiba nuovokumu. Nuo modernaus pasaulio į miškus nepabėgsi, tačiau strėle ir lanku įveikti policininkus gali.

Režisierius Th. Daneskovas komediją pasitelkia tyrinėti vyriškumą ir vidurio amžiaus krizę. „Grįžimas į akmens amžių – turbūt ekstremaliausia krizės versija. Tačiau reagavimas į sunkumus priklauso nuo to, kaip auginame savo vaikus. Kaip auklėjame berniukus, ar skatiname juos kalbėti apie savo jausmus, ar liepiame „būti vyru“ “, – teigia režisierius.

Jis primena, jog visus suaugusius užklumpa gyvenimas ir problemos. O negebant komunikuoti patiriami iššūkiai tampa vienatvės ir depresijos priežastimi.

„Režisierius kuria originalią juodąją komediją, kupiną spalvingų personažų ir išradingų scenų. Su daugybe gudrių posūkių, kurie nuolat – o dažnai ir labai aštriai – išryškina klaidingo vyriškumo kvailumą. „Laukiniai vyrai“ džiugina puikia vaidyba“, – teigia Tribekos kino festivalio programos sudarytoja Liza Domnic.

Skandinaviško humoro komedija „Laukiniai vyrai“ Lietuvos kino teatruose nuo balandžio 22 d. Anonsas su lietuviškais subtitrais: https://youtu.be/4j8gmmiCEiU?t=12


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: