AINA TVGNTVNAUJAUSIOS ŽINIOS

Skiepytis nuo erkinio encefalito būtina ne visiems

Ar žinojote, kad erkiniu encifalitu suserga ne visi? Atlikus tyrimą gali paaiškėti, kad jums vakcinos net nereikia, nes tiesiog esate šiai ligai atsparus!

Skubėti skiepytis nuo erkinio encifalito turi toli gražu ne visi. Anot imunologų, kai kurie gyventojai erkiniam encefalitui yra atsparūs. Kad nereikėtų išleisti didelių sumų skiepams, norintys gali pasidaryti keliskart pigesnį specialų imunologinį tyrimą, kuris parodys visgi reikia skiepytis ar ne.

Miškuose, laukuose ir net miestų parkuose laiką leisti mėgstantys gyventojai labiausiai nerimauja dėl erkių. Šių voragyvių platinamos ligos pavojingos ir medikai rekomenduoja skiepytis. Įprastai po 3-jų vakcinos nuo erkinio encefalito dozių atsparumas virusui susidaro apytiksliai trejiems metams. Daug ilgesnis atsparumas šiaip pavojingai ligai gali susidaryti ja persirgus. Tiesa, dalis žmonių serga sunkiai, ir jiems lieka ligos sukelti padariniai, o dalis žmonių gali nė nežinoti, kad jau yra šiai ligai atsparūs, nes sirgo žymiai lengvesne forma ir imunitetas susidarė.

Žmogus genetiškai  atsparus encefalito virusui būti negali. Atsparumas ligai susidaro ja persirgus arba pasiskiepijus. Ar jūs turite imunitetą erkiniam encefalitui, gali parodyti specialus imunologinis tyrimas. Be to, planuojant atostogauti gamtoje pasirūpinti skiepais vertėtų iš anksto, nes imunitetui susidaryti reikia laiko.

Didesnė dalis gyventojų, įkandus erkei, užsikrečia mažiau pavojinga Laimo liga. Tačiau erkinis encefalitas, anot gydytojos, yra kur kas pavojingesnis. Juolab, kad Europoje mūsų šalis pagal ligos atvejų skaičių vis dar yra tarp lyderiaujančių. Tačiau ateityje šiai problemai spręsti galima pasitelkti kitų valstybių patirtį.

Gydytoja primena, kad pastebėjus įsisiurbusią erkę ją būtina kuo greičiau ištraukti. Kad susidarytų imunitetas  skiepytis nuo erkinio encefalito geriausia dar žiemą ar ankstyvą pavasarį.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.