Skiepytis nuo gripo rekomenduojama kasmet

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) informuoja, kad sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) praėjusią savaitę padidėjo, palyginus su 41-ąja š. m. savaite.

Spalio 12-18 d. bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI Panevėžio apskrityje siekė 58,3 atv./10 tūkst. gyv., kai prieš savaitę šis rodiklis buvo 54,5 atv./10 tūkst. gyv. Panevėžio apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodikliai skiriasi. Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI 2015 m. 42-ąją savaitę registruotas Panevėžio rajone (23,47 atv./10 tūkst. gyv.), didžiausias – Panevėžio mieste (78,88 atv./10 tūkst. gyv.). Rokiškio ir Pasvalio rajonuose sergamumas gripu ir ŪVKTI perkopė 50 atv./10 tūkst. gyv. (atitinkamai 53,43; 54,01 atv./10 tūkst. gyv.). Biržų rajone bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI siekė 63,45 atv./ 10 tūkst. gyv., o Kupiškio rajone šis rodiklis buvo 2 kartus mažesnis (30,42 atv./10 tūkst. gyv.).

Per 2015 m. 41-42 savaites Panevėžio apskrities gydymo įstaigose dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo registruota.

Primename, kad 2015-2016 m. gripo sezonui Panevėžio apskričiai numatyta 7596 gripo vakcinos ,,Influvac“ dozių, kurios skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Skiepijant, ypatingai rizikos grupėms priklausančius asmenis, siekiama apsaugoti žmones nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Nemokama vakcina nuo sezoninio gripo skirta šioms rizikos grupėms: 65 m. ir vyresniems asmenims; nėščiosioms; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Dėl skiepų rizikos grupei priskiriami asmenys turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Pasiskiepyti nuo gripo rekomenduojama kasmet, kadangi keičiasi gripo virusas ir kasmet kuriama nauja vakcina nuo gripo.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply