JaunimasLietuvos naujienos

Skirtingas ugdymas skirtingo amžiaus darželinukams: kodėl tai svarbu?

Darželiuose vaikams turėtų būti skiriamas ugdymas, atitinkantis jų amžiaus grupę, ypač turint omenyje kaip greitai vaikai auga ir mokosi. Privačiame vaikų darželyje „Vaikystės takas“ vaikai suskirstomi į tris amžiaus grupes: 2–3 metų, 3–4 metų ir 4–6 metų vaikai. Taigi, kokiomis veiklomis darželyje užimami šių amžiaus grupių vaikai?

2–3 metų darželinukai mokomi dėlioti objektus pagal formą, spalvą. Jie imituoja kitų žmonių elgesį, emocijas, mokosi jas tinkamai reikšti. Su tokio amžiaus vaikais reikėtų pradėti kartu skaityti knygas, žaisti žaidimus, skatinti juos paragauti naujo maisto. Kaip ir visiems vaikams, kurie mokosi pažinti pasaulį, svarbu apdovanoti teigiamą elgesį.

3–4 metų vaikus svarbu mokyti būti savarankiškesniems, su jais skaityti knygas ir raginti užduoti klausimus. Vaikai puikiai mokosi žaisdami, todėl labai naudinga pratinti vaiką žaisti komandinius žaidimus, ugdyti socialinius įgūdžius.

4–6 metų, iki mokyklinio amžiaus vaikams svarbu skatinti smalsumą ir mokyti empatijos žengiant į vyresnių vaikų pasaulį. Vaikams duodamos dėmesio išlaikymą, atmintį ir vaizduotę skatinančios užduotys. Vaikui artėjant prie mokyklinio amžiaus svarbu neleisti jam prarasti mokymosi teikiamo džiaugsmo.

Vaikų ugdymas darželyje ir namuose yra nepaprastai svarbi vaikystės dalis, galinti nulemti tolimesnį vaiko įsitraukimą į mokymąsi ir bendravimą su bendraamžiais, šeimos nariais ir nepažįstamaisiais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close