Skirtingų veislių jūrų kiaulytes auginantis Lukas: tai – prieraišūs gyvūnai

„Jūros kiaulytė yra kažkas tarp graužiko ir šuns. Galima jas mokyti tam tikrų triukų, jos atsiliepia į balsą, o kai kurie žmonės jas laiko net ne narveliuose. Kaip šuo, tik vedžioti nereikia. Labai socialūs, prieraišūs ir draugiški gyvūnai“, – sako kaunietis Lukas Maciulevičius, auginantis dešimties skirtingų rūšių jūros kiaulytes.

Vienos – plikos, kitos – tarsi pūkų kamuoliukai ir skirtingų spalvų. Pasaulyje, sako Lukas, viso yra apie 25 jūros kiaulyčių veislės. 

Su jūros kiaulytėmis supažindino kaimynė

Jūros kiaulytėmis Lukas susidomėjo maždaug prieš keturiolika metų. Vieną vakarą, kartu su kaimyne vedžiojant šunis, ši Luką, dar vaiką, pakvietė į svečius ir parodė jos namuose augusias veislines jūrų kiaulytes.

„Buvo ir plikų, ir ilgaplaukių. Tokių buvau nematęs. Taip po truputį pradėjau jomis domėtis“, – sakė Lukas.

Susidomėjimas šiais gyvūnais nebuvo tik akimirkos užgaida. Dabar Lukas turi jūros kiaulyčių veislyną, dalyvauja su jomis tarptautinėse parodose, taip pat su gyvūnais susijęs ir jo verslas. 

Pasakodamas apie parodas Lukas sako, jog jose dažniausiai dalyvauja ne pavieniai šių gyvūnų augintojai, tačiau veislynų turėtojai.

„Žinoma, parodas buvo pristabdęs karantinas, tačiau šiemet jos jau sugrįžta. Pavyzdžiui, liepą paroda vyks Lenkijoje. Bus Čekijoje, Ukrainoje. 

Parodose gyvūnas vertinamas pagal parametrus, kad jūros kiaulytė būtų kuo geriau išveista. Tai – tarsi jūros kiaulyčių grožio konkursai“,  – juokėsi Lukas, kuris turi minčių tokią parodą surengti ir Lietuvoje. 

Sukūrė savo verslą 

Neseniai Lukas ėmėsi ir savo verslo – Kauno prekybos miestelyje „Urmas“ atidarė specializuotą gyvūnų prekių parduotuvę „Graužikas“.

„Ši mintis atėjo žingsnis po žingsnio. Žinodami, kad aš auginu jūros kiaulytes, žmonės prašydavo patarimų, klausdavo, prieš įsigydami jūros kiaulytę, kur įsigyti narvelį, kitų reikalingų priemonių. Taip ir gimė verslo idėja – kad galiu atrinkti visus produktus, kurie puikiai tiks kiaulytėms ir kitiems graužikams.

Dabar prekiauju ne tik graužikams, tačiau ir kitiems gyvūnams skirtomis prekėmis.  Mano mintis buvo pardavinėti ne viską, kas yra rinkoje, tačiau atrinkti pagal rekomendacijas kokybiškus produktus“, – kalbėjo verslininkas.

Sutaria su kitais gyvūnais 

Pasak Luko, jūros kiaulytės yra draugiški gyvūnai, jos sutaria ir su kitais namų augintiniais.

„Nors, žinoma, sutarimas priklauso ir nuo kito gyvūno. Jos nepuola kitų gyvūnų, bet būna, kad išdrąsėja ir kitus augintinius pagainioja“, – pasakojo L. Maciulevičius.

Todėl jei namuose auga šuo ar katė, prieš paleidžiant jūros kiaulytę iš narvelio, reiktų gyvūnus stebėti ir nepalikti vienų: „Tiek šuo, tiek katė yra didesni gyvūnai, gali ir užšokti, ir sužaloti. Vienų jų palikti nereiktų, bet vienuose namuose jie tikrai gali draugiškai gyventi.“

Lukas sako, kad jūros kiaulytė yra labai įvairiapusiškas augintinis, kuris tinka kone kiekvienam, ieškančiam gyvūnėlio į namus. 

„Jūros kiaulytė smagiai jausis tiek ir kompanijoje su vienu žmogumi, tiek ir su vaikais. Tačiau rekomenduočiau jį vaikams, kurie yra bent 5–6 metų ir supranta, kas yra gyvūnas ir kad tai – ne žaislas. Jūros kiaulytė kaip šeimos augintinis puikiai tinka ir todėl, kad jos nekanda. Tai meilūs ir saugus gyvūnai“, – sakė Lukas. 

Kada reiktų auginti dvi jūros kiaulytes?

Kiekviena jūros kiaulytės veislė yra skirtinga. Pavyzdžiui, plikos kiaulytės yra aktyvesnės, ilgaplaukės – ramesnės, o trumpaplaukės – per vidurį.

Namuose augančią jūros kiaulytę iki keturių dienų galima palikti vieną, tik reiktų palikti daugiau maisto ir vandens. Svarbu ir tai, kad jūros kiaulytės – bendrauti mėgstantys gyvūnai.

„Jeigu ne kiekvieną vakarą ją galėsite paimti į rankas ir skirti jai dėmesio, tada siūlyčiau auginti laikyti dvi. Joms bus smagiau, nes tai yra būrio gyvūnas. Tačiau jei galite joms skirti pakankamai dėmesio – galima laikyti ir vieną“, – pasakojo L.Maciulevičius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: