Skundo STT epicentre – Panevėžio regiono greitoji medicinos pagalba

Viešosios įstaigos Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojų profesinė sąjunga, atstovaudama savo narių ir kitų darbuotojų interesus, kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl sukčiavimo ir politinės korupcijos reiškinių.

Seimo Antikorupcijos komisijos nariams paviešinus, kad Panevėžio regiono greitosios medicinos pagalbos (GMP) įstaigų darbo kokybės rezultatai žymiai viršija kitų regionų GMP įstaigų rezultatus, kilo įtarimas dėl jų patikimumo. Mat Bendrojo pagalbos centro (BPC) informacinę sistemą, kuria naudojasi Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stotis (GMPS), ir Valstybinių ligonių kasų informacinę sistemą, į kurią  suplaukia GMP įstaigų duomenys, pagal kuriuos skaičiuojamos išmokos už gerus darbo rezultatus, aptarnauja ta pati įmonė – UAB „Innoforce“.

Profsąjungos kreipimąsi į STT paskatino parlamentarės, Antikorupcijos komisijos narės A. Bilotaitės pranešimas žiniasklaidai. Turėdama informaciją apie galimą sukčiavimą, ji teigia, kad Panevėžio greitoji dirba geriau, negu kitos. Dar prieš Antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdį A. Bilotaitė buvo supažindinta su „nemokamos“ programinės įrangos aptarnavimo milijoninėmis kainomis. Šios milijoninės lėšos „nuplaukia“ iš valstybės biudžeto į abejotinos reputacijos privačių įmonių, tokių kaip tyčia bankrutavusi UAB „ERP“ (kuri aptarnavo BPC informacinę sistemą tuo metu, kai dėl vietos nustatymo funkcijos nebuvimo įvyko tragedija Dembavoje – nesulaukusi pagalbos mergina buvo sudeginta automobilyje), tų pačių asmenų grupės valdomą UAB „Innoforce“ ar UAB „Atvira karta“, kuriai Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotis už elektroninių kvietimo kortelių programinės įrangos nuomą kasmet moka virš 20 000 eurų. Nepaisant šios informacijos, parlamentarė vis tiek priešpastato „nemokamas“ paslaugas gaunančią Panevėžio GMPS ir kitas GMP paslaugas organizuojančias įstaigas, kurios perka IT paslaugas iš kitų privačių tiekėjų. Tai yra akivaizdus privačių bendrovių grupės protegavimas, kuris kvepia politine korupcija. Pranešimą posėdyje parengė ir pristatė UAB „Atvira karta“, pagal mūsų turimą informaciją, neteisėtai užvaldžiusi Vilniaus GMPS programinę įrangą su duomenimis. Dėl delsimo pertvarkyti greitosios medicinos pagalbos sistemą posėdžio dalyviai priekaištavo Sveikatos apsaugos ministerijai ir GMP įstaigų asociacijai, nors ne ministerija ir ne GMP įstaigos kaltos dėl to, kad BPC informacinė sistema nepajėgi perimti GMP valdymo pilna apimtimi ir pilnu pajėgumu. Pagaliau, turėdama posėdžio metu pateiktą Specialiųjų tyrimų tarnybos informaciją, kad atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, nustačius tik administracinius-civilinius dvejų bendrovių santykius, ir žinodama, kad pačios greitosios medicinos paslaugos teikimas nebuvo sutrikęs, A. Bilotaitė pranešime žiniasklaidai vėl atkartoja laidos „LRT tyrimai“ paleistą „antį“ dėl pavojaus žmonių gyvybėms.  

VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojų profesinė sąjunga prašo STT ištirti ir kitų asmenų vaidmenį siekiant nukreipti daugiau piniginių srautų proteguojamoms verslo įmonėms.

Profesinės sąjungos pirmininkas                                                                     Tadeušas Rodz


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: