Šlapios dūdos: 4+1

Bent porą praėjusių metų iš eilės „Dūdų vasaros“ festivalio koncertus lydėjo, o gal persekiojo lietingi ir vėsoki orai. Kol kas šių metų festivalį lietus užklupo tik kartą. Tuo džiaugiasi ir žiūrovai, ir aplinkinių parduotuvėlių pardavėjai, linkintys „Dūdų vasarai“ gero oro.

Beje, retenybė sutikti muzikantus, kurie rizikuotų groti lyjant. Pakenkti brangiam instrumentui dėl valandos koncerto ryžtasi vienetai. Esami ir būsimi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai – grupė „SET“, kostiumuoti gatvės stiliaus apranga, įrodė, kad nei vario dūdoms, nei reputacijai lietus pakenkti negali.

Praėjusį penktadienį „Dūdų vasaros-12“ koncerto svečių dėka prieš akis šmėstelėjo jau klasika tapusių kino filmų „Moteris ir keturi jos vyrai“ bei „Keturi tankistai ir šuo“ fragmentai, nes grupę „SET“ taip pat atspindėjo formulė „4+1“: „Keturi trombonai ir būgnai“.

Drąsūs vaikinai, nutarę, kad klasika ir džiazas minios nesužavės, šią vasarą dar Palangos J. Basanavičiaus g-vėje kvietė poilsiautojus pasiklausyti jų atliekamos masių muzikos popuri. Lyjant lietui tokia muzika subūrė bei atpalaidavo ir Panevėžio klausytojus. Vyrukai pūtė dūdas ir laidė gerkles iš visos sveikatos, tuo pralinksmindami net praeivius. Garbingiausia vieta koncerto aikštelėje atiteko būgnininkui, kuriam kritulingo oro proga buvo pastatyta karališka palapinė.

Ir vėl tikimės palankių orų. Tik šįkart ne tokių šlapių. Galbūt juos atveš Gargždų kultūros centro pučiamųjų orkestras „Gargždupis“ (vad. Bronislovas Vaičius).

Laukiame Jūsų Laisvės aikštėje liepos 17 d. 17 val.

Organizatoriai Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija.


Viktorijos Viksvaitės nuotr.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: