Laisvalaikis - Pramogos - 2021-11-25

Slidinėjimo akiniai moterims

Daugelis iš mūsų žino, kad slidinėjimo akinius privalo turėti kiekviena slidininkė ar snieglentininkė. Aktyviai leidžiant laiką žiemos trasoje, kyla daug rimtų pavojų sveikatai. Niekas kitas taip greitai, kaip nekaltas baltas sniegas, nepritraukia saulės spindulių, kurie – ypač aukštesnėse kalnų vietose – mums kelia didelę grėsmę. Jau nekalbant apie iškilusias šakas ar susmulkinto ledo daleles, sklandančias ore… Slidinėjant mūsų veidui ir akims reikia kuo geriausios apsaugos. Kaip išsirinkti tinkamus slidinėjimo akinius moteriai?

Kodėl mums reikia slidinėjimo akinių?

Akiniai ne tik apsaugo akis nuo saulės, vėjo ar sniego, bet ir suteikia savotišką skydą didžiajai veido daliai. Juk niekas iš mūsų nenori grįžti namo su raudonomis dėmėmis, nudegimais ar nušalimais…

Dabar paklauskite savęs, ar prieš skaitydami kelis aukščiau esančius sakinius tikrai žinojote, kaip svarbu pasirinkti tinkamus akinius, kad apsisaugotumėte visą dieną slidinėjant šlaituose? Jei ne, šis straipsnis turėtų padėti susisteminti pagrindinę informaciją, kuri padės pasirinkti tinkamus slidinėjimo akinius.

Rinkitės akinius pagal lytį

 1. Vyriški slidinėjimo akiniai būna įvairių formų ir dydžių. Jie vilioja dinamišku, sportišku dizainu ir spalvomis.
 2. Moteriški slidinėjimo akiniai paprastai turi siauresnį ir mažesnį rėmą, kad geriau tiktų santykinai mažam moters veidui. Madingos spalvos ir lieknos rėmo formos yra pagrindiniai jų skiriamieji bruožai.
 3. Vaikiški slidinėjimo akiniai yra skirti patiems mažiausiems slidinėjimo mėgėjams. Jie pasižymi mažais matmenimis ir paprastai vaikišku dizainu. Juose įrengti baziniai technologiniai parametrai.

Kaip išsirinkti slidinėjimo akinius – akinių dydis

Akinių dydis gali skirtis priklausomai nuo galvos ir veido dydžio. Per pastaruosius kelis sezonus matoma, kad dideli, spalvingi akiniai tampa vis populiaresni. Tačiau galite pasirinkti jums labiausiai patinkantį modelį.

 1. Mažesnio rėmo akiniai – jie yra siauresni, trumpesni ir seklesni nei kitų dydžių akiniai. Jie skirti mažesnio veido dydžio savininkams.
 2. Vidutinio rėmo akiniai – pasižymi vidutiniu gyliu, pločiu ir aukščiu. Skirti žmonėms, kurių veidas didesnis.
 3. Didelio rėmo akiniai – jų rėmeliai labai platūs, aukšti ir gilūs. Tinka žmonėms, kurių veidas didesnis, ovalesnis. Jei vertinate modernų dizainą ir mėgstate išsiskirti šlaituose – didelio dydžio akiniai kaip tik jums.

Susipažinkite su lęšių tipais

Yra daugybė lęšių tipų, kuriuose įdiegtos įvairios specializuotos technologijos, turinčios įtakos kokybei ir saugumui slidinėjant šlaite. Tačiau – norint  tinkamai investuoti pinigus – prieš pirkdami pagalvokite, kokios oro sąlygos yra tinkamiausios slidinėjimui ir koks jūsų pažangos lygis. Tik tada išsirinksite savo poreikius atitinkančius akinius.

Akinių lęšiai gali turėti:

 1. Poliarizaciją– žymiai padidina regėjimo kontrastą, pašalina akinimą ir sumažina nuo sniego atsispindinčios šviesos intensyvumą. Šios technologijos dėka jūsų akys nebus taip pavargusios visą dieną leidžiant šlaituose.
 2. REVO dangą– suteikia papildomą apsaugą nuo saulės, kuri efektyviai atspindi spindulius.
 3. Veidrodinį sluoksnį– jis apsaugo akis nuo įvairių nemalonių negalavimų, tokių kaip katarakta ar konjunktyvitas. Puikiai blokuoja saulės spindulius. Tai taip pat padeda sumažinti blizgesį. UVEX slidinėjimo akiniai turi šią puikią papildomą apsaugą.
 4. Anti-Fog dangą– Kaip rodo pavadinimas, pagrindinė jos užduotis yra neleisti lęšiui rasoti esant stipriai neigiamai išorinei temperatūrai. Jis paskleidžia jų paviršiuje susikaupusią drėgmę, taip tapdamas puikiu ginklu kovoje su rūku. Atkreipkite dėmesį, kad nuėmus akinius ir uždėjus juos ant šalmo ar dangtelio, lęšiai gali aprasoti, nepaisant apsaugos nuo rasojimo sistemos.
 5. UV 400 filtrą– apsaugo nuo 3 pagrindinių ultravioletinės spinduliuotės tipų: UVA, UVB, UVC. Tai puiki apsauga nuo nepageidaujamo saulės spindulių poveikio akims.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: