Smagi vasara Ignalinoje

Vaikystė – vienas gražiausių laikotarpių vaiko gyvenime. Tai metas, kai formuojasi vaikų charakterio bruožai ir jų vertybių skalė, įgaunama pirmoji gyvenimiškoji patirtis. Laikotarpis, kai nereikia keliauti į mokyklą, gali būti labai nuobodus, jeigu tuo atsakingai nepasirūpinsime.

Stovykla – tai pats geriausiais laisvalaikio praleidimo būdas vaikams vasaros atostogų metu. Jau ketvirtus metus iš eilės, paskutinį birželio mėnesio savaitgalį, sporto klubo „Sveikas vanduo“ pirmininkė, plaukimo trenerė Jūratė Klimavičienė ir vadovas Martynas Lauruška, organizuoja ir vykdo vaikų vasaros užimtumo programos projekto „Judėk ir tobulėk – vasarą pailsėk 2019“ vaikų vasaros sporto ir poilso stovyklą, kuri vyko Ignalinos rajone Pabiržės miestelyje, studentų mokymo sporto centro poilsiavietėje.

Poilsiavietės vieta nuostabiai tinka organizuoti vaikų poilsį. Stovykloje dalyvavo keturiasdešimt trys Panevėžio miesto K.Paltaroko, Velžio,V.Mikalausko gimnazijų, Vilties, Žemynos, Šaltinio, Ąžuolo, Rožyno progimnazijų bei Pradinės mokyklos mokiniai. Vaikų vasaros poilsio projektui lėšų skyrė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir jaunimo reikalų skyrius.

Vasaros sporto ir poilsio stovyklos nauda vaikams neabejotina – lavinami bendravimo įgūdžiai, smagus laikas gryname ore, aktyvios pramogos, edukacinės veiklos, nauji draugai bei neišdildomi įspūdžiai. Vaikai smagiai praleido savaitę gamtoje, sportavo, bei susirado naujų draugų. Diena prasidėdavo kroso bėgimu ir rytine mankšta, maudynėmis ežere ir pusryčiais. Nuobodžiauti tikrai nebuvo kada.

Vaikai buvo suskirstyti į komandas ir turėjo visas užduotis atlikti draugiškai visi kartu. Olimpinės dienos varžybas sudarė kelios rungtys, tai plaukimas, šliaužimas per smėlį, vandens gėrimas, šokdynė, kamuolio varymas ir metimas, ėjimas basomis kojomis per konkorėžius, virvės traukimas, plaustas ir dainos kūrimas ir atlikimas, 1 km bėgimas iki ežero ir atgal, laikui. Vaikai dalyvavo protmūšyje ir turėjo atsakyti į dvylika įvairiausių klausimų. Visos komandos taip pat turėjo sukurti ketureilį iš dviejų stulpelių. Patys įdomiausi vaikų sukurti ketureiliai yra šie:

  • Atsikeliam ryte ir bėgam krosą, visi pratimus daryti čia moka.
  • Valgykloje valgome mes košę, ją gražios virėjos mums ruošia.
  • Atsispaudimus daryti visi išmoks, po darbo linksmai į vandenį šoks.
  • Vakare į kubilą pavargę atsiguls, mus visus uodai labai puls.
  • Stovykloje esame mes visi ir maži ir dideli, čia mums linksma ir smagu, nes turime daug draugų.
  • Krosą bėgam visada, pailsėti nėr kada, valgom čia labai skaniai, pasimaudom mes linksmai.
  • Šokinėjam nuo tiltelio, prisirinkome šakelių. Pakūrėme lauželį ir pasikepėm dešrelių.
  • Trenerė labai gera, ji pasitikėjimo verta. Kai Martyna s pradeda pykti dešimt atsispaudimų tau reikia supilti.

Stovyklos metu su vaikais aplankėme Ladakalnio ir Papilės piliakalnius, nuo kalno grožėjomės nepakartojamais Ignalinos nacionalinio parko vaizdais. Susikabinę rankomis apjuosėme norų išsipildymo ąžuolą. Stovykloje laikas buvo praleistas labai prasmingai, sudarytos sąlygos fiziniam ir protiniam vaikų aktyvumui lavinti, skatinti saviraišką, ugdyti pasitikėjimo savimi ir atsakomybės jausmą, skatinti vaikus sveikiau gyventi. Gamtinė aplinka vaikams leidžia drąsiau improvizuoti, aktyviau dalyvauti sportinėje, kūrybinėje ir kitose veiklose. Vasaros atostogos vaikui yra labai svarbios, jie jaučiasi laisvesni ir atsipalaidavę. Dauguma vaikų jau planuoja ir laukia kitų metų vasaros sporto ir poilsio stovyklos.

Geros, saugios ir smagios vasaros linkiu visiems.

Parengė                                                                       Jūratė akalimavičienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: