Bendruomenės naujienosReporteris

Smagios atostogos stovykloje „Aš tarp kitų – 2017“

Panevėžio kultūrizmo klubas „Giliukas“ bendradarbiaudamas su Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazija organizavo vaikų vasaros ir poilsio stovyklą 1- 4 klasių mokiniams „Aš tarp kitų -2017“.

Stimuliuojantis klimatas stovykloje ugdo atradėjo, tyrėjo dvasią. Ekspertų vertinimu, 80 proc. visų savo žinių mokiniai įgyja ne pamokinėje veikloje. Todėl labai svarbu sudaryti sąlygas vaikams turiningai leisti laisvalaikį ir užimti juos įdomia veikla, supažindinti su krašto istorija, lankytinomis vietomis. Todėl „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojai, stovyklos vadovai Miglė Ruzienė, Jūratė Laučienė ir Raimundas Povilonis stovykloje pasiūlė įvairialypę veiklą: daug bendravimo – vaikai mokėsi rasti savo vietą bendraamžių tarpe. Dalyviai įgijo pasaulio pažinimo, istorijos, kultūrinių vertybių puoselėjimo žinių. Čia naujas žinias, įgytas išvykų, ekskursijų metu, mokėsi taikyti praktikoje, kur žaidė, kūrė, dalijosi patirtimi, kūrybinėmis idėjomis, tyrinėjo, pasakojo, sportavo. Fizinėje veikloje vaikai aktyviai judėjo, įgijo žinių, mokėjimų ir įgūdžių apie sveiką gyvenseną. Aktyvi, įvairialypė veikla žadino geras emocijas, teigiamus charakterio bruožus, vertybines nuostatas: stengtis augti sveikam, stipriam, tausoti ir stiprinti savo sveikatą, tapti ištvermingam, vikriam, taisyklingos laikysenos.

Stovyklautojai kūrė sėkmingo bendradarbiavimo taisykles, kino centre „Garsas“ stebėjo vaidybinį filmą „Tamsta Varlius“.

Vaikai susitiko su sveikatos priežiūros specialiste Ramute Railiene, kuri papasakojo kaip saugiai elgtis vasaros metu ir pamokė kaip suteikti pirmąją pagalbą įvykus nelaimingam įvykiui.

Aplankėme vieną iš įspūdingiausių Panevėžio girių turtų – Pašilių stumbryną. Ekskursijos vadovas lankytojus supažindino su europinių stumbrų gyvenimu, papasakojo apie stambiausius laukinius gyvūnus. Eidami pažintiniu miško taku pasitikrinome ar pažįstame visus Lietuvoje gyvenančius paukščius ir gyvūnus. Klausėmės paukščių balsų, Įkvėpėme gaivaus miško oro. Poilsiavietėje žaidėme įvairius judriuosius žaidimus, ant laužo kepėme dešreles.

Dar viena kitokia diena – išvyka į Molainių žirgyną. Juk net paprastas buvimas šalia žirgo sukelia daug teigiamų emocijų! Vaikai šėrė žirgus. Daug įspūdžių paliko jodinėjimas žirgais, iš kai kurių pareikalavęs drąsos.

Panevėžio teatre „Menas“ stovyklautojai žiūrėjo Šarli Pero pasakos motyvais sukurtą spektaklį „Raudonkepuraitė“.

Toliau stovyklautojai džiaugėsi nuostabiu oru ir pažintimi su Lietuvos liaudies buities muziejumi po atviru dangumi Rumšiškėse. Apie praeities išgyvenimus, viltis ir sugebėjimą išlikti net sunkiausiomis sąlygomis prie tremtinių jurtos pasakojo tremtinė, muziejininkė Irena Saulutė Špakauskienė. Muziejininkai turėjo atsakyti į daugybę vaikams iškilusių klausimų apie to meto lietuvių gyvenimą, buitį, papročius, žaidimus.

Panevėžio gamtos mokykloje pakalbinome kranklį, paglostėme vėžlį, triušiukus, ožkytes, pasidžiaugėme įvairių rūšių paukščių spalvomis, gražia mokyklos aplinka. Sužinojome kaip saugoti gamtą, rūšiuoti atliekas, taupyti vandenį. Išbandėme basų kojų taką, treniruoklius.

Aplankytas dar vienas unikalus muziejus Lietuvoje. Tai Arklio muziejus Niuronyse. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Bitelė ratuota“. Sužinojome apie vašką, žvakės gamybos būdus ir kiekvienas į namus parsivežėme po savo rankomis nulietą žvakę. Sodyboje žaidėme įvairiausius žaidimus, kuriuos anuomet žaisdavo piemenukai.

Norėdami geriau pažinti savo miesto, krašto praeitį, stovyklautojai aplankė Panevėžio kraštotyros muziejų. Pirmokai dalyvavo edukacinėje programoje „Aukštaičių rateliai ir žaidimai“. Vaikai dainavo, žaidė, improvizavo. Vyresnieji stovyklautojai susipažino su ilgio, tūrio, ploto matavimo vienetais, dalyvaudami edukacinėje programoje „Perku – parduodu – dykai atiduodu“. Matuodami, sverdami, seikėdami suprato, kas yra sprindis, sieksnis, uolektis, pėda, žingsnis, sauja, gorčius ar bezmėnas. Po to stovyklautojai aplankė muziejaus istorinius skyrius. Įspūdį paliko Lietuvos dievdirbio Vinco Svirskio kryžiai. Vaikai ilgai stoviniavo prie Valerijono Staševičiaus vabzdžių kolekcijos.

Paskutinę stovyklos dieną vyko smagios estafetės, kvadrato varžybos, krepšinio treniruotė. Dirbdami grupėse, dalyviai ruošė sveiką gyvenseną propaguojančius plakatus. Juos pristatė visiems stovyklos dalyviams.

Kultūrizmo klubo „Giliukas“ pirmininkas Raimundas Povilonis vasaros poilsio stovyklos dalyviams įteikė padėkas už aktyvų dalyvavimą stovyklos veikloje ir visų vadovų vardu vaikams palinkėjo turiningos, smagios, sveikos vasaros.

Dėkojame „Ąžuolo“ progimnazijai už bendradarbiavimą, pagalbą, suteiktas patalpas, organizuojant ir vykdant vasaros poilsio projekto „Aš tarp kitų – 2017“ veiklą.

Mokytojos metodininkės Miglė Ruzienė ir Jūratė Laučienė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button