Bendruomenės naujienosReporteris

Smagios atostogos stovykloje „Aš tarp kitų – 2018“

Panevėžio kultūrizmo klubas „Giliukas“ bendradarbiaudamas su Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazija organizavo vaikų vasaros ir poilsio stovyklą 1- 4 klasių mokiniams „Aš tarp kitų -2018“.

Draugiškas klimatas stovykloje ugdė atradėjo, tyrėjo dvasią. Daug žinių mokiniai įgyjo nepamokinėje veikloje. Todėl labai svarbu sudaryti sąlygas vaikams turiningai leisti laisvalaikį ir užimti juos įdomia veikla, supažindinti su krašto istorija, lankytinomis vietomis. Todėl „Ąžuolo“ progimnazijos mokytojai, stovyklos vadovai Miglė Ruzienė, Jūratė Laučienė ir Raimundas Povilonis  stovykloje pasiūlė įvairialypę veiklą: daug bendravimo – vaikai mokėsi rasti savo vietą bendraamžių tarpe. Dalyviai įgijo pasaulio pažinimo, istorijos, kultūrinių vertybių puoselėjimo žinių. Čia naujas žinias, įgytas išvykų, ekskursijų metu, mokėsi taikyti praktikoje, kur žaidė, kūrė, dalijosi patirtimi, kūrybinėmis idėjomis, tyrinėjo, pasakojo, sportavo. Aktyvi, įvairialypė veikla žadino geras emocijas, teigiamus charakterio bruožus, vertybines nuostatas: stengtis augti sveikam, stipriam, tausoti ir stiprinti savo sveikatą, tapti ištvermingam, vikriam, taisyklingos laikysenos.

Stovyklautojai kūrė sėkmingo bendradarbiavimo taisykles. Kino centre „Garsas“ stebėjo vaidybinį filmą „Nyndorfo karalienė“.

Daug įspūdžių paliko jodinėjimas žirgais Molainių žirgyne, iš kai kurių pareikalavęs daug drąsos.

Stovyklautojai, šerdami žirgą, liesdami, jodami, stebėdami jo grakščius judesius patyrė daug džiugių emocijų, juk buvimas šalia šių gražuolių ramina, mažina įtampą, baimes, teikia saugumą, pasitikėjimą, ugdo savarankiškumą.

Panevėžio lėlių vežimo teatre stovyklautojai žiūrėjo spektaklį „Mažojo automobiliuko nuotykiai“.  Po spektaklio aktorės vaikus supažindino su lėlių gamyba, jų valdymu. Kai kurie vaikai patys išbandė sunkų lėlininkų darbą.

Vieną ankstyvą rytą, stovyklos dalyviai sėdosi į autobusą ir keliavo į Ignalinos rajoną. Autobuse skambėjo dainos. Atvykus į sodybą, vaikus pasitiko Paukščių kaimo šeimininkė Pelėda. Ant laužo kepėme „Piratakį“. Su viltimi, kad svajonės išsipildys, surašėme jas stebuklinga paukščio plunksna. Vaišinomės sausainiais, kuriuos Pelėda kepė  visą naktį. Vaikščiojome po sodybą,  kur gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs.

Grįžtant namo sustojome aikštelėje prie apžvalgos bokšto, pasigėrėti Rubikių ežero vaizdais. Nuostabu!

Penktąją stovyklos dieną vyko smagios estafetės, kvadrato varžybos, krepšinio treniruotė.

Treneris Raimundas pamokė stovyklautojus kaip taisyklingai atlikti vieną ar kitą užduotį. Priminė, kad sporto, judriųjų žaidimų vaikai nepamirštų ir atostogaudami.

Kultūrizmo klubo „Giliukas“ pirmininkas Raimundas Povilonis vasaros poilsio stovyklos dalyviams įteikė padėkas už aktyvų dalyvavimą sporto dienoje.

Aplankytas dar vienas unikalus muziejus Lietuvoje. Tai Arklio muziejus Niuronyse. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Duonelė kasdieninė“. Sužinojome apie ilgą duonelės kelią iki mūsų stalo ir kiekvienas į namus parsivežėme savo rankomis išglostytą duonos kepalėlį. Pavaišinome tėvelius. Sodyboje žaidėme įvairiausius žaidimus, kuriuos anuomet žaisdavo piemenukai. Susipažinome su kalvio, audėjos, drožėjo, keramiko amatu.

Norėdami geriau pažinti savo miesto, krašto praeitį, stovyklautojai aplankė Panevėžio rajono Smilgių etnografinę sodybą . Tai 1979 m. įkurtas liaudies buities muziejus- etnografinė XIX a. pab. XX a. pradžios valstiečio sodyba, kurią sudaro 6 pastatai, atkelti iš įvairių Panevėžio krašto vietų.

Sodyboje šokome ratelius, žaidėme įvairius piemenėlių žaidimus, valgėme skanią ant laužo keptą kiaušinienę.

Paskutines stovyklos „Aš tarp kitų“ dienas skyrėme kūrybiškumo ugdymui. Lankėmės keramikės Dalios Svilienės dirbtuvėse. Vaikai susipažino su molio rūšimis ir savybėmis. Kiekvieno vaiko rankose spalvoti molio gabalėliai virto pieštukinėmis, vazelėmis, saldaininėmis.

Kol vieni draugai triūsė dirbtuvėse, kiti sportavo.

Stovykla baigėsi. Geros, turiningos vasaros!!!

Dėkojame „Ąžuolo“ progimnazijai už bendradarbiavimą, pagalbą, suteiktas patalpas, organizuojant ir vykdant vasaros poilsio projekto „Aš tarp kitų – 2018“ veiklą.

 

Mokytojos metodininkės Miglė Ruzienė ir Jūratė Laučienė

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.