panevezysnow.lt nuotr.
Smalsiems ir norintiems keliauti – naujas Panevėžio rajono turistinis žemėlapis
Leistis į kelionę po Panevėžio rajoną dar niekada nebuvo taip paprasta – Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ kartu su Panevėžio rajono savivaldybe pristatė naująjį turistinį žemėlapį.
Panevėžio rajone žadą atimančių vietų – tiek daug, kad verta pasiimti šį žemėlapį. Nuo Krekenavos regioniniame parke pasislėpusių pažintinių takų, siaubo kambariu virtusio istorinio bunkerio iki galimybės pamatyti 70–80 milijonų metu dinozauro kiaušinį ir tūkstančių porceliano meno darbų – rašoma lankstinuko įžangoje.
Naujame žemėlapyje – beveik 90 objektų
Panevėžio rajono istorija, iškilūs čia gyvenę ir kūrę visuomenės veikėjai, jų palikti pėdsakai, gamtos grožis, unikalios patirtys ir dar daugiau – visa tai atrasite naujame Panevėžio rajono žemėlapyje. Lankytinos vietos keliautojų patogumui sugrupuotos į kelias temas.
Žemėlapyje išskirti unikalūs Panevėžio rajono lankytini objektai, tarp jų – Pašilių stumbrynas, senasis Ramygalos malūnas ir porceliano galerija ir tai tik keletas unikalių objektų, padėsiančių atskleisti įdomų, kitokį Panevėžio krašto paveikslą.
Leidinyje siūloma keliauti istorijos ir žymių Lietuvos šviesuolių pėdsakais, kurie veda į Panevėžio rajoną, rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto, visuomenės veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės ir skulptoriaus Juozo Zikaro gimtines. Daug įvairias istorijas menančių muziejų bei išskirtinių asmeninių kolekcijų, tarp kurių vidaus ir lauko ekspozicijos apie aviacijos užkulisius atskleidžiantis Įstros aviacijos muziejus, kino mechanikės surinkta įdomi kolekcija apie kino industriją bei įvairiausių keistenybių ir praeitį pasakojančių senienų Klemento Sakalausko muziejuje-sodyboje.
Panevėžio rajonas pasižymi gamtos žaluma, kuri visu gražumu atsiveria čia atvykusiems lankytojams. Įspūdžius gamtoje kolekcionuojantys keliautojai iš Krekenavos regioniniame parke stūksančio apžvalgos bokšto gali pamatyti ypatingą Nevėžio senvagių kraštovaizdį. Čia pat augalijos įvairove džiuginantis Nevėžio upės slėnio pažintinis takas bei daugybę pojūčių suteikiantis, į gamtos ramybę įtraukiantis „Pojūčių takas“.
Įdomių pramogų gausa kiekvienam keliaujančiam
Ne tik gamta, gyvūnija puošia Panevėžio kraštą – rajoną garsina ir nepamirštančios, kūrybiškumą skatinančios, įžeminančios bei padedančios pasinerti į amatų pasaulį patirtys, kurias išbandyti galima per keramiką, tapybą ant šilko, vilnos vėlimą ar duonos kepimą lauks įsikūrusiuose amatų centruose.
Ši kelionės kryptis yra puikus pasirinkimas šeimoms, čia gausu ne tik lankytinų vietų, bet ir daugybė pramogų, kurios patiks tiek mažiesiems, tiek suaugusiems. Lankstinuke išskirtos vietos, kuriose šeimos gali aplankyti gyvūnų ūkius ar tiesiog pramogauti. Vaikus žavintys švelnių ir draugiškų angoros ožkų bei alpakų ūkiai, kilmingieji žirgai ir išskirtinis sraigių ūkis siūlo edukacijas, kurios leidžia geriau pažinti gyvūnų pasaulį, suprasti jų kilmę, gyvenimo ir auginimo subtilybes. Ieškantiems išskirtinių, adrenaliną sukeliančių patirčių – destrukcinės terapijos erdvė „Pykčio kambarys“, šaudymo, skraidymo bei dažasvydžio pramogos.
Naujasis žemėlapis – kelionės planavimas ir patogus formatas
Naujasis žemėlapis padės ne tik atrasti objektus, bet ir susiplanuoti kelionę, rasti maitinimo bei nakvynės vietas. Leidinio spausdintą, popierinę versiją galima atsiimti naujoje Panevėžio turizmo informacijos centro erdvėje adresu Respublikos g. 40 (Stasys Museum). Tam, kad informacija būtų pasiekiama bet kurioje vietoje, elektroninė leidinio versija lietuvių kalba rasite ČIA. Taip pat leidinys išleistas ir anglų kalba, kurį rasti galima ČIA. Šį ir kitus turistinius leidinius taip pat galite pasiekti internetinėje erdvėje, „Panevėžys NOW“ svetainėje.
Norinčių leistis į kelionę po Panevėžio rajoną laukia ir įdomus žaidimas, kuriame galima laimėti net penkis prizus. Kaip dalyvauti? Sužinosite ČIA.
Panevėžio rajono turistinis žemėlapis parengtas Panevėžio rajono savivaldybės lėšomis.
Informacija: Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“
Pamatykite naujienas pirmi!
Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!