Smėlynės biblioteka laimėjo kelionę į Varšuvą

Į šią vasarą vykusią respublikinę iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ įsitraukė 162 šalies švietimo įstaigų, bibliotekų, muziejų, dienos bei kultūros centrų net iš 50 Lietuvos savivaldybių.

Akcijos metu vaikų neformaliojo švietimo organizatoriai ne tik „atvėrė duris“, bet ir patys tapo vaikų laisvalaikio vadovais: organizavo nemokamus pažintinius, edukacinius ir kūrybinius renginius. Įdomūs užsiėmimai vaikams buvo siūlomos visuose Lietuvos kampeliuose: nuo Alytaus iki Palangos, nuo Šakių iki Panevėžio.

Už veiklą, skatinusią, kad mokinių atostogos būtų saugios, įdomios ir prasmingos, aktyviausiems iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ dalyviams skirtas prizas – kelionė į Koperniko mokslo centrą Varšuvoje. Lapkričio 4–5 d. į vieną moderniausių Europoje technologijų muziejų išvyko aktyviausiai veiklas organizavę ir įdomiausius užsiėmimus vaikams vasarą siūlę iniciatyvos dalyviai iš 30 švietimo įstaigų.

Sėkmė nusišypsojo ir Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Smėlynės filialui. Bibliotekai taip pat įteiktas Švietimo ministrės Audronės Pitrėnienės padėkos raštas už aktyvų iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ palaikymą ir įdomių veiklų organizavimą vaikų vasaros atostogų metu.

Smėlynės biblioteka iniciatyvos metu organizavo keliasdešimt renginių mažiesiems panevėžiečiams: edukacines programos („Knygos (r)-evoliucija“, „3D modeliavimas“), susitikimus su įvairiausių profesijų atstovais, ekskursijas, sportines varžybas, protmūšius, kūrybinius užsiėmimus, geriausių knygų rinkimus ir jų aptarimus, kino filmų peržiūras, švenčių paminėjimus (Joninės, Valstybės diena) ir kt. Minėti užsiėmimai leido mažiesiems panevėžiečiams praleisti savo atostogas ne tik aktyviai, bet ir turiningai.

Projektą „Atverk duris vasarai“ organizavo Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: