Smėlynės bibliotekoje apdovanoti meninio skaitymo konkurso laureatai

Jau eilę metų kiekvieną pavasarį, kai tik gamta apsipila žiedais Smėlynės bibliotekoje (Smėlynės g. 49) organizuojamas tradicinis mažųjų skaitovų konkursas.

Gegužės 11-ąją, į biblioteką pagerbti gimtojo žodžio susirinko šventiškai pasipuošę ir nusiteikę 25 vaikai iš 6 miesto ugdymo įstaigų – „Aušros“, „Vilties“ ir Senvagės progimnazijų, Skaistakalnio pagrindinės, Pradinės mokyklos bei lopšelio-darželio „Sigutė“.

„Kai tik pavasaris pražįsta žiedais, pas mus vyksta skaitovų konkursas, kurio metu pražįsta ir jūsų žodžiai“ – linkėdama mažiesiems skaitovams jaustis drąsiai ir nesijaudinti, susirinkusius pasveikino bibliotekos vedėja Loreta Breskienė.

Nemaža dalis vaikų šiame konkurse dalyvauja jau ne pirmus metus, galbūt todėl jautėsi gana drąsiai, nejautė didelio jaudulio.

Susirinkusių vaikų amžius gana įvairus, todėl išgirdome ir pirmuosius vaikiškus penkiamečių bandymus, ir mokyklinukų tvirtesniu balsu deklamuojamas ironiškas, humoristines, patriotiškas eiles.

Dalyviai skaitė pasirinktus sudėtingus ir paprastus, ilgus ir trumpus lietuvių poetų ir rašytojų kūrinius. Populiariausi poetai tradiciškai buvo V. Palčinskaitė ir J. Marcinkevičius. Vaikai taip pat deklamavo V. M. Putiną, M. Vainilaitį, A. Karosaitę, V. Nemunėlį, M. Grigonį, S. Nerį, A. Baltakį. P. Širvį, J. Erlicką, M. Vainilaitį, B. Brazdžionį, ir kt. Viena dalyvė atliko savo močiutės sukurtą eilėraštį „Baltija“. Skambėjo ir J. Biliūno, V. V. Landsbergio, J. Erlicko, R. Šerelytės, V. Račicko tekstų ištraukos.

Poezija ir proza vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, vaikai stengėsi perteikti kūrinių nuotaiką, mintį.

Paskutiniam dalyviui baigus deklamuoti, atėjo metas rinkti geriausius. O tam buvo suburta šauni komisija, kurią sudarė: režisierė D. Jankūnienė, miesto pradinių klasių mokytojų metodinio būrelio pirmininkė R. Dovydienė, viešosios bibliotekos metodikos skyriaus vedėja A. Vyčienė bei Smėlynės bibliotekos vedėja L. Breskienė.

Kol komisija skaičiavo rezultatus, Skaistakalnio pagrindinės mokyklos dainavimo studijos „Spalvotos natos“ nariai, vadovaujami mokytojos Jolantos Vaitkevičienės, atliko 6 nuotaikingus kūrinius. Latvio L. Reinikio, M. Mikutavičiaus hitai išjudino visus.

Po pertraukos režisierė D. Jankūnienė pasveikino visus dalyvius bei svečius ir kartu su kitais komisijos nariais paskelbė geriausius skaitovus. Šiemet buvo išrinkti 6 laureatai. Simpatijų prizas atiteko Nedui Dagiui (lopšelis-darželis „Sigutė“). Paskatinamąsias 5-ąją ir 4-ąją vietas užėmė Dovilė Kisieliūtė (lopšelis-darželis „Sigutė“) bei Austėja Katkevičiūtė („Aušros“ progimnazija, 2 kl.). Paaiškėjo, jog 3-iąją vietą užėmė Viltė Gabrilavičiūtė (Pradinė mokykla, 2 klasė), 2-ąją vietą pelnė Vasarė Dijokaitė („Vilties“ progimnazija, 2 klasė). Šį kartą nugalėtojo vainiku pasipuošė pirmokas Simas Mažeika (Pradinė mokykla). Berniukas pakerėjo komisiją ir žiūrovus išraiškingu eilėraščio „Išdykėlis“ deklamavimu.

Be apdovanojimų neliko nė vienas konkurso „Pavasaris pražydo žiedais“ dalyvis. Visi gavo atminimo dovanėlių: po suvenyrinį knygos skirtuką, pagamintą 3D spausdintuvu ir diplomą. O laureatams, labiausiai išsiskyrusiems savo įtaigumu ir originalumu, atiteko knygos bei bilietai į teatro „Menas“ spektaklį „Karlsonas“.

Dėkojame už aktyvumą visiems dalyviams bei juos rengusiems pedagogams. Tikimės, kad žodžio mylėtojų ateityje bus dar daugiau.

Indrė Lašinytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: