Kultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOSRenginiai

Smėlynės bibliotekoje V. Jakšto smėlio laikrodžių kolekcijos paroda

„Kaip greitai bėga laikas!“, „Labai neturiu laiko!“, „Jau po laiko“ arba „Dar ne laikas“ – frazės, kurias dažnai naudojame. Išsprūsta kalbant ir tiek. Nesigiliname ir nesusimąstome. O ir to paties LAIKO nerandame tokiems niekams.

Gaila. Juk laikas – tai visagalis valdovas, kurio niekas negali sustabdyti. Gal todėl jis dažnai lyginamas su smėliu, nesulaikomai byrančiu tarp pirštų.
Laikas gali viską. Suteikti gyvenimą, atimti, griauti, kurti. Kurti tylėdamas, eidamas šalia ir tiesiog sekundė po sekundės, mus liesdamas, vesdamas savo keliu, kaip tas lakus smėlis…

Laikas ir smėlis. Nuostabiausia, kad labai seniai žmogus sugalvojo, kaip šiuos du dalykus sujungti į vieną visumą ir sukūrė SMĖLIO LAIKRODĮ! Šis prietaisas pasižymi viena išskirtine savybe: jame „uždarytas“ laikas nustoja būti kažkuo abstrakčiu ir įgauna materialų pavidalą. Žiūrėdami į smėlio laikrodį mes galime MATYTI laiką!

Smėlio laikrodis – tai tarsi laiko saugotojo simbolis, padedantis akivaizdžiai suvokti akimirką tarp praeities ir ateities, ciklišką Chaoso ir Tvarkos, Gyvenimo ir Mirties kaitą, skrydį ir trapų, nepermaldaujamą, nenutraukiamą judėjimą.

Nuo pirmo laikrodžio išradimo prabėgo tikrai daug metų ir šiandien turime jų pačių įvairiausių: saulės, švytuoklinių ir mechaninių, elektroninių ir kvarcinių. 15 minučių atskaičiuoti Jums gali net ir mikrobangų krosnelė. Todėl visai nenuostabu, kad smėlio laikrodžio jau senokai nelaikome rimtu prietaisu. Ir mūsų dienomis jis vis dar naudojamas pagal paskirtį, tačiau daugumai iš mūsų – tai greičiau suvenyras, interjero detalė, originalus papuošalas, žaislas ar kolekcionavimo objektas.

Smėlio laikrodis – gyvo ir amžino laiko simbolis. Paprastas ir kartu gana žiaurus mechanizmas. Tik bėga jame ne smiltys, o laimės, laukimo, skausmo, pažinimo, meilės laikas. Ir dar daug pačių įvairiausių laikų, neišvengiamai ateinančių ir nesugrąžinamai prabėgančių. Nuo tos pačios minutės, kai mes išvystame pasaulį, mūsų gyvenimas, tarsi smėlis laikrodyje, neišvengiamai senka. Smilčių judėjimas užburia ir primena: svarbi kiekviena akimirka, vertinkime jas ir mokėkime jomis džiaugtis.

Nuo liepos 17 d. iki rugpjūčio pabaigos Smėlynės bibliotekoje vyksta Valdemaro Jakšto asmeninės smėlio laikrodžių kolekcijos paroda ,,Kiek trunka sekundė“. Kviečiame ją aplankyti ir įsitikinti, kad mūsų laikas – labai gražus ir apčiuopiamas dalykas.

Smėlynės bibliotekos vedėja Lolita Pranienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back to top button
Close