Socialdemokratai seimūnai D. Petrulis ir J. Požėla ieško lėšų jaunųjų sportininkų maitinimui

Praėjusiais metais atidarytos sporto mokyklos Panevėžyje ir Šiauliuose, mokslo metams baigiantis pritrūko lėšų vaikų matinimui.

Todėl vakar socialdemokratai Seimo nariai Domas Petrulis ir Juras Požėla susitiko su Ministro Pirmininko patarėju V. Janušaičiu, Vyriausybės kanceliarijos Švietimo, mokslo ir kultūros skyriaus vedėju L. Vingeliu, Kūno kultūros ir sporto departamento generaliniu direktoriumi E. Urbanavičiumi, Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus vedėju S. Stasiuliu, Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktoriumi A. Aldakausku bei Panevėžio sporto mokyklos direktore J. Pauliukiene.

Sporto mokyklose, skirtingai nei bendrojo lavinimo mokyklose 5-10 klasių mokiniams sportinis ugdymas trunka 46 savaites, 11-12 klasių mokiniams – 48 savaites per mokslo metus. Procesas yra nenutrūkstamas ir vyksta 6-7 dienas per savaitę. Pasak Panavėžio sporto vidurinės mokyklos direktorės Jūratės Pauliukienės, „Sporto mokyklų (gimnazijų) finansavimui iš regiono atvykusių mokinių maitinimui šiais mokslo metais numatytos 198 dienos, po 5,79 Eur (20 Lt) dienai. Savaitgaliais mokiniai intensyviai ruošiasi varžyboms ar vyksta į varžybas, mokomąsias sporto stovyklas. Realiai lėšų mokinių maitinimui užtenka 30 savaičių. Stokodama finansavimo regiono mokinių maitinimui, mokykla negali pilnai užtikrinti nepertraukiamą sportinį mokinių rengimą, nutrūksta sportinis ugdymo procesas, veltui eikvojamas laikas ir lėšos mokinių sportiniam pajėgumui atstatyti, nukenčia sportiniai rezultatai“.

Susitikime su Vyriausybės, Kūno kultūros departamento bei Švietimo ministerijos atstovais buvo kalbama dėl būtinumo rasti pinigų sporto mokyklų auklėtinių maitinimui. Šiuo metu Panevėžyje mokosi 172, Šiauliuose – 202 mokiniai. Šią vasarą vaikų maitinimui abiems sporto mokykloms dar trūksta apie 70 000 Eur. Panevėžiui trūksta 30 000 Eur. Vieno vaiko maitinimas per vasarą kainuotų 393 Eur. Lėšos maitinimui būtiniausios mokiniams iš Kupiškio, Rokiškio, Biržų, Pasvalio, Utenos, Pakruojo, Panevėžio rajono, nes jie gyvena atskirai nuo tėvų. Net 17 mokinių iš Panevėžio rajono mokosi sporto mokykloje.

Susitikime nutarta kuo skubiau paruošti kreipimąsi Vyriausybei, kuriame būtų prašoma koreguoti sporto mokyklų auklėtinių maitinimo tvarką. Tikimasi, kad bus rasta lėšų ne tik vasarai, bet ir kitiems mokslo metams.
Seimo nario Domo Petrulio biuro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: