Ramūnas Vyžintas (Asm. albumo nuotr.).

Socialdemokratas R. Vyžintas: „Panevėžys sėkmingas tiek, kiek sukuria galimybių savo gyventojams“

Svajūnė MYKOLAITYTĖ

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Panevėžio skyrius rimtai ruošiasi artėjantiems  savivaldos rinkimus, kuriuos į rinkimus veda skyriaus pirmininkas, ilgametis Panevėžio miesto tarybos narys  Ramūnas Vyžintas. Jis ir partijos kandidatas į miesto merus.

Ramūnas Vyžintas – įdomi, susiformavusi ir įvairialypė asmenybė – politikas, verslininkas, lakūnas. Jis pabrėžia, kad gyvenimo patirtis suteikia stiprybės ir drąsos kandidatuoti į patį svarbiausią – mero – postą.

„Baigiau dabartinį Vilniaus Gedimino technikos universitetą ir esu transporto inžinierius. Pirmoji darbovietė baigus mokslus – Panevėžio miškų ūkio gamybinis susivienijimas. Čia pamačiau, kas tikrai yra stiprūs žmonės – silpnų ten nebuvo. Pirmoji darbovietė suformuoja visą tolesnę žmogaus profesinę veiklą. Taip buvo ir man, nes „kietesnių“ vyrų, kokius sutikau ten, daugiau neteko sutikti“, – aiškina R. Vyžintas ir teigia, kad šis darbas jį suformavo kaip asmenybę.

Pasak kandidato į Panevėžio merus, tolimesnė profesinė patirtis klostėsi gana įdomiai.

„Dirbdamas Panevėžio miškų ūkio gamybiniame susivienijime, 1990–1991 metais studijavau Lietuvos vadybos akademijoje įmonių vadybą. Išmokau anglų kalbą bei marketingo ir menedžmento pagrindus ir tos žinios leido 1993 m.  įkurti privatų verslą. Šiemet įmonei sukanka 30 metų“, – pasakoja  R. Vyžintas ir prisimena, kaip atsirado ėjimai į politinius postus.

„Politikoje esu nuo 2000-ųjų metų ir įsitraukiau į ją drauge su amžiną atilsį lakūnu Vytautu Lapėnu. Ketvirtą kadenciją dirbu Panevėžio miesto savivaldybės taryboje. Buvau Panevėžio apskrities viršininkas, buvau Panevėžio mero pavaduotojas bei laikinai teko vaduoti merą ir dirbau Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju“, – pristato darbus R. Vyžintas.

Išvardijęs visus asmenybės formavimosi etapus, R. Vyžintas paaiškina, kodėl atėjo laikas pakeisti dvi kadencijas meru buvusį ir dar esantį Rytį Račkauską.

„Taip sutapo, kad miestui pradėjus vadovauti R. Račkauskui, Europos Sąjunga didiesiems Lietuvos miestams skyrė dešimtis milijonų eurų būtent viešųjų erdvių sutvarkymui. Už Europos Sąjungos struktūrinių fondo lėšas sutvarkytos aikštės, skverai, parkai. Tiems darbams kuruoti tiko R. Račkauskas – jis architektas. Aišku, kai kurie projektai vėlavo, jie labai išbrango ir dalis jų taip ir liko neįgyvendinti.

R.Vyžintas mano, kad kartais per ilgai užsibuvus vadovo kėdėje norima įgyvendinti globalius projektus, bet pamirštami paprastą panevėžietį liečiantys sprendimai.

„Būtina matyti visą Panevėžį – lopšelius-darželius, mokyklas, nerenovuotas kultūros, sporto ir kitas įstaigas, automobilių stovėjimo aikšteles daugiabučių namų kiemuose, sovietmetį menančias mažąsias gatves. Reikia išgirsti kiekvieną panevėžietį. Neužtenka įdėti naujus langus ir sutvarkyti stogą, reikia rimto požiūrio į renovaciją. Todėl mes siūlome kurti teisingą ir augantį Panevėžį, kur miesto bendruomenė būtų girdima ir galėtų įtakoti sprendžiant sekančio ES finansinio periodo 2021-2027 m. lėšų panaudojimą. Numatoma, kad Panevėžys gaus apie 30 mln. eurų. Pažadu, kad išrinkus mane meru, šios lėšos bus nukreiptos aukščiau paminėtiems darbams. Sutvarkėme viešąsias erdves, o dabar atėjo laikas spręsti paprastas, eilinį panevėžietį liečiančias problemas“, – aiškina R. Vyžintas.

LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė ir LSDP Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Ramūnas Vyžintas (Asm. archyvo nuotr.).

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LSDP Panevėžio miesto skyriaus PK sąskaitos. Užsakymo Nr. A23-1


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: